bitcoinBTC/TRY
1.269.025,31 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
65.490,97 TL 1,09%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
6.663,68 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
18,07 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
1.838,14 TL 3,43%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
65.479,98 TL 0,23%
cardanoADA/TRY
12,91 TL 8,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 8,17%

Paylaş

Mutant Ape Yacht Club (MAYC) Milyar Dolar Satışı Geçti

mutant ape yacht club mayc milyar dolar satisi gecti2

Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT‘leri, 1 milyar doları geçen beşinci NFT koleksiyonu oldu. MAYC, tüm zamanların satışlarında bugün itibarıyla milyar dolarlık kulübe katıldı.

CryptoSlam verilerine göre, Mutant Ape Yacht Club, Axie Infinity, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Art Blocks‘un ardından 5. sıraya yerleşti.

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen MAYC, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinden türetme bir koleksiyon. MAYC, BAYC serisinin bir “mutant serum”a maruz bırakılmasıyla oluşturulan 20 bin NFT‘den meydana geliyor.

Mutant Ape Yacht Club, Yükselen Satışlar Arasında

MAYC’ın satışları, geçtiğimiz günlerde, yaratıcı Yuga Labs‘ın son atağı ile yükseldi. Sanatçı, Larva Labs‘tan CryptoPunks ve Meebits haklarını satın almıştı. Yuga Labs bu satın almayla son yedi gün içinde yüzde 72’den fazla artmıştı.

NFT pazar satışları son günlerde düştüğü verilere yansımıştı. Ancak CryptoPunks, Meebits, BAYC ve MAYC, Yuga Labs’ın satın alınmasından bu yana satış hacminde artış yaşıyor. Meebits örneğin, yedi gün içinde yüzde 1000’in üzerinde arttı.

1 milyar doları aşan NFT’ler kulübüne katılmaya sıradaki en yakın aday ise NBA Top Shot. Dapper Labs tarafından başlatılan NFT koleksiyonu, altıncı olmaya 50 milyon dolar tutarında satış uzakta.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala