MicroStrategy’den Yeni Bitcoin Alımı, Jack Dorsey İstifa Açıklaması

Kripto Bülten‘de bu hafta; Twitter CEO’su Jack Dorsey’in istifa açıklamasından ve MicroStrategy’nin Bitcoin alımına kadar birçok önemli gelişmeden bahsedildi.

Nelerden Bahsedildi?

-2018 yılında patlama yapan ICO reklamları ve devamında yaşanan dolandırıcılık haberleri sonrası Facebook, bu tür reklamları yasaklamış, yasaklama sonrası Google ve YouTube‘dan da benzer kararlar gelmişti. Ancak artık kripto paraların artan popülarite ve küresel kabulünü  görmezden gelemeyen Facebook kararından vazgeçmişe benziyor. Meta, reklam politikasını genişleterek, kripto para şirketlerinin reklam vermesine izin vermeye başladı.

-MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 7002 adet Bitcoin daha satın aldıklarını Twitter hesaplarından duyurdu. Saylor, yaptığı açıklamada MicroStrategy’nin ortalama 59,187 dolarlık bir fiyatla 414.4 milyon dolar karşılığında 7002 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu.

-Twitter CEO’su, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Dorsey’in görevinden ayrılacağına ilişkin söylentiler gündemi hayli meşgul etmişti. Konuyla ilgili net açıklama ise kendisinden geldi. Görevinden istifa ettiğini Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir belge ile duyurdu. Bu açıklamanın ardından Twitter, Jack Dorsey’in yerine Parag Agrawal’ı göreve getirdi.Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, görevinden istifa etse de şirketi bırakmıyor. Şayet Dorsey, şirkette yönetim kurulu üyesi olarak varlığını sürdürecek.

-Popüler isimlerin NFT dünyasına olan ilgisi her geçen gün büyüyor. Ünlü şarkıcı Can Bonomo da NFT dünyasına katılanlardan oldu.  “An Anachronist NFT Drop” yazan bir afişle NFT sektörüne adım attığını duyuran ünlü şarkıcı, koleksiyonunun yakında satışta olacağını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Bonomo’nun koleksiyonu OpenSea platformunda Ethereum ile satışa çıkarılacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala