Microstrategy 10 Milyon Dolar Değerinde 480 Bitcoin Satın Aldı

microstrategy 10 milyon dolar degerinde 480 bitcoin satin aldif

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş, kripto odaklı birçok şirketi derinden etkilemiş durumda. Bununla beraber sık sık Bitcoin (BTC) alımları ile gündeme gelen Microstrategy, yeni bir alım ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

MicroStrategy, 480 Bitcoin Daha Satın Aldı

MicroStrategy kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, resmi Twitter hesabı üzerinden şirketin Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama 20,817 dolarlık bir ortalama fiyatla 10,0 milyon dolara ek 480 bitcoin satın aldı. 28.06.22 Microstrategy itibariyle, Bitcoin başına ortalama 30.664 dolar fiyatla 3.98 milyar dolar karşılığında edinilen 129.699 Bitcoin tutar.

Ayrıca belirtmek gerekirse bu son alımla birlikte şirketin elindeki Bitcoin sayısı 129,699’a yükseldi.

Microstrategy’in son gelişmelerine bakacak olursak en son Michael Saylor MicroStrategy‘nin Bitcoin satmayacağını belirtmişti. Bunun yanında lider kripto para biriminin güncel durumuna bir göz atalım.

Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 20.150 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Michael Saylor kripto para birimleri ile ilgili şunları söyledi:

Bitcoin hayatta kalacak diğer kripto para birimlerinin çoğu hayatta kalmayacak yüzde 99’u başarısız olacak

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala