Microsoft, Palm NFT Studio’ya 27 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

microsoft palm nft studioya 27 milyon dolarlik yatirim yapti

Kripto girişimi Palm NFT Studio, Microsoft’un girişim fonu M12 tarafından yönetilen ve Griffin Gaming Partners, RRE, Third Kind Venture Capital, Sfermion, the LAO, Warner’ın dahil olduğu yatırım turundan, 27 milyon dolar topladığını açıkladı.

Şirket yapılan basın açıklamasında, sadece başlangıç belirtilen fonun, eğlence, güzel sanatlar, oyun ve yaratıcı kültür genelinde hizmetlere odaklanmak üzere kullanılacağını belirtti.

Palm NFT Studio’nun, ConsenSys kurucusu ve Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından kurulduğunu belirtelim.

microsoft palm nft studioya 27 milyon dolarlik yatirim yapti 1

Microsoft’tan Palm NFT Studio’ya Milyon Dolarlık Yatırım

Stüdyo, filmler, oyunlar, müzik ve sanatta mevcut ve gelecekteki sektörlere NFT katmanları oluşturmak isteyen markalar, telif sahipleri ve içerik oluşturucular için özel bir platformun üzerinde özel olarak hazırlanmış stratejik, yaratıcı ve teknik hizmetler sunmayı hedefliyor.

Palm NFT Studio’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Dan Heyman fon yatırımı sonrası şu açıklamalarda bulundu:

“Üç yıl içinde çoğu NFT ücretsiz olarak verilecek. Özel koleksiyonlar olarak NFT’lerden kitlesel topluluk katılımına doğru bir kayma göreceğiz ve Palm NFT Studio bu evrime öncülük ediyor. Milyonlarca NFT’yi yardımcı botla basan programlar öngörüyoruz; toplulukları birbirine bağlayan, etkileşimi artıran ve gerçek hayranları ödüllendiren sosyal nesneler yaratacağız.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.241,75 TL 2,78%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.354,62 TL 1,97%
tether
Tether (USDT) 13,44 TL 0,13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.885,24 TL 2,43%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,41 TL 0,20%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 2,80%
xrp
XRP (XRP) 8,05 TL 2,12%
solana
Solana (SOL) 1.194,24 TL 2,34%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,18 TL 3,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 238,18 TL 0,46%
Bağlantıyı kopyala