bitcoinBTC/TRY
1.268.495,59 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
68.012,96 TL 0,17%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.936,79 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
19,04 TL 1,68%
solanaSOL/TRY
2.111,70 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
67.924,15 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
17,26 TL 2,73%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 1,64%

Paylaş

Microsoft nükleer enerji ekibi kuracak

Machine Learning Smart Brain Wallpaper

Microsoft yapay zekayı desteklemek için nükleer enerji ekibi kuracağını duyurdu.

Teknoloji devi Microsoft, Küçük Modüler Reaktörler (SMR’ler) ve mikro reaktör enerjisine dayalı bir enerji stratejisi geliştirmek üzere bir profesyonel işe alacağını duyurdu. Şirket, yapay zeka planlarını ilerletmek için yeni bir ekip kuracak.

Mevcut durumda başvuruya kapalı olan ilanda, ideal adayın nükleer endüstri, mühendislik veya enerji piyasasında en az altı yıllık deneyime sahip olması gerektiği belirtildi. Bu pozisyon aynı zamanda diğer deneysel enerji teknolojilerinin araştırılmasından da sorumlu olacak.

5 araba kadar karbon yayıyor

MIT Technology Review tarafından 2019 yılında yayınlanan bir çalışma, tek bir yapay zeka modelinin eğitilmesinin, atmosferde beş arabanın ömrü boyunca yaydığı karbon kadar karbon yayabileceğini ortaya koymuştur.

Ayrıca yapay zeka modellerinin enerji tüketimini azaltmanın yolları arasında, daha verimli algoritmalar ve donanımlar geliştirmenin yanı sıra veri merkezleri için nükleer enerji gibi yenilenebilir enerji kaynakları kullanmak yer alır.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala