bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,267.22 0.01%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,495.05 0.11%
bnb
BNB (BNB) $ 588.44 0.38%
solana
Solana (SOL) $ 133.53 0.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484277 0.64%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386532 0.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124213 0.29%

Microsoft, Dijital Kimliklerin Korunabilmesi İçin Bitcoin (BTC) Blokzincirini Kullanacak

microsoft

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Microsoft’un insanların dijital kimliklerini korumalarına yardımcı olma amacıyla Bitcoin (BTC) blokzincirini kullandığı projeyi içeren bir paylaşımda bulundu.

Microsoft bu projeyle, Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar (DID’ler) oluşturmak isteyen ION projesine katkıda bulunacak. Tanımlayıcılar, kişilerin internet üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetler için bağlantı noktaları olacaktır.

Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, internetteki mahremiyetlerini koruyabilecek ve bilgilerinin başkaları tarafından kontrol edilmesinin önüne geçebilecek.

Bitcoin’in amacı merkezi otoritenin para üzerindeki etkisini ortadan kaldırmaktır. ION da aynı mantıklı hareket eder ve bunu dijital kimlikler için gerçekleştirme gayretindedir.

Bitcoin blokzinciri, DID’ler ortaya çıkarmak için yüksek düzeyde ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sağlamak için bu projede kullanılacak.

Microsoft tarafından paylaşılan tanıtım belgesine göre şirket, insanların üçüncü kişilerle bilgileri paylaşmalarındansa, güvenli bir bulut alanı kullanmaları gerektiğine inanıyor.

Şirket bunların hepsini Bitcoin blokzinciri üzerinde inşa etmek için çalışmalara başlamış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala