Miami Belediye Başkanı: ABD, Ulusal Güvenlik Nedeniyle Daha Fazla Bitcoin Madenciliği Yapmalı

Abone Ol:google-news
0
29/03/2021

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ulusal güvenlik nedenlerinden ötürü ABD’nin daha fazla Bitcoin madenciliği yapması gerektiğini düşünüyor. 

Miami’ye getirdiği kripto para dostu bakış açısıyla kripto para topluluğunda sıklıkla gündeme gelen Suarez, gazeteci Laure Shin’e konuştu. Ulusal güvenlik gerekçesiyle ABD’nin dafa fazla Bitcoin çıkarması gerektiğini söyleyen Suarez, faaliyetin %90’ının ülke dışında yapıldığını belirtti. Bununla birlikte, madencilikle öne çıkan çoğu ülkenin kirli enerji kullandığını ve kirli enerji anlatımını tersine çevirmenin ABD’nin elinde olduğunu ifade etti.

Suarez’e göre Miami liderliğindeki ABD, gerekli kaynakların da bulunması nedeniyle bir madencilik merkezi haline gelebilir. Suarez ayrıca, çevresel endişelerin madencilik ihtiyaçlarını hafifleten yeni teknolojiler ortaya çıktıkça geçmişte kalacağını düşünüyor:

“Ayrıca gelecekte güneş ve diğer temiz enerji teknoloji türlerini, hidrojeni madenciliği ilerleten bir teknoloji olarak göreceğinizi ve madenciliğin farklı şekillerde gerçekleştiğini göreceğinizi düşünüyorum. Daha büyük karma bloklar olacak… Bu yüzden teknolojinin onu daha verimli, daha ucuz ve daha az güç tüketen hale getireceğini düşünüyorum.”

Suarez’in Kripto Para Planları

Suarez geçtiğimiz aylarda, kripto para yanlısı tutumlarıyla kripto para topluluğunun dikkatini üzerine çekmişti. Miami’nin kripto para başkenti haline gelmesi için adımlar atan Suarez, ayrıca belediye çalışanlara kripto para ile maaş ödemesi ve vergi ödemesi hamleleriyle toplulukta büyük bir ses getirdi. Bununla birlikte Suarez, şehrin rezervlerinin bir kısmını da kripto para birimine yatırma planlarını açıklamıştı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.019 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 318.206,10 TL 1,54%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.211,23 TL 3,99%
tether
Tether (USDT) 8,75 TL 0,54%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.516,13 TL 1,87%
cardano
Cardano (ADA) 15,00 TL 2,86%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 3,27 TL 0,87%
xrp
XRP (XRP) 8,39 TL 3,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 218,44 TL 4,42%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,75 TL 0,45%
uniswap
Uniswap (UNI) 229,70 TL 1,54%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap