Metaverse ETF PUNK, Operasyonlarını Sonlandırıyor

metaverse etf punk operasyonlarini sonlandiriyor

Meta’nın Metaverse planlarına karşı yatırım yapmayı planlayan bir ETF olan Metaverse ETF PUNK yeni bir karar aldı. Yapılan açıklamada 15 aydan biraz uzun bir süre ve yaklaşık yüzde 30’luk bir kaybın ardından ETF’nin kapanacağı açıklandı.

Metaverse ETF PUNK Cephesinden Yeni Karar

Subversive Capital Advisor, firma yapay zekaya yönelirken PUNK kodlu Subversive Metaverse ETF’yi kapatacak ve tasfiye edecek. Metaverse ETF PUNK, “Metaverse’in altyapısını ve uygulamalarını destekleyen hizmetler ve ürünler sağlayan şirketlere” yatırım yapmak üzere Ocak 2022’de piyasaya sürülmüştü.

metaverse etf punk operasyonlarini sonlandiriyor 2

Subversive Capital, fonun çevrimiçi açıklamasında ETF’nin “ortaya çıkan teknolojik ve insani ilerleme, eşitlikçilik, demokrasi, sürdürebilirlik ve gerçekler ilkelerine adanmış sorumlu şirketler gerektirir” üzerine odaklanacağını söyledi. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu sebeple Facebook’un ana şirketi olan Meta Platforms Inc. şirketinin bu ilkelere aykırı olduğuna ve sıfırın üzerindeki herhangi bir piyasa değerinin liberal demokrasiye ve gezegenimizin hayatta kalmasına doğrudan bir saldırı olduğuna inanıyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.243,90 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.361,61 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.297,13 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,51 TL 7,13%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.334,81 TL 0,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,12%
solanaSOL/TRY
428,54 TL 3,66%
Bağlantıyı kopyala