MetaMask’e Tron (TRX) Ağı Nasıl Eklenir?

metamask tron btch

MetaMask’e Tron (TRX) ağı eklenir mi? MetaMask, yalnızca Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu blockchain ağları eklenebildiğinden malesef MetaMask’e Tron ağını eklemek mümkün değil.

Bunun yerine, Tron kullanıcılarının TronLink gibi özel bir Tron Cüzdanı indirip kurmaları gerekiyor. TronLink, Tron blockchain’i için geliştirilen güvenli ve doğrudan erişim sağlayan web tabanlı bir cüzdan. Tıpkı MetaMask gibi Chrome, Firefox ve Brave’de bir tarayıcı uzantısı olarak veya iOS ve Android cihazlarda ise uygulama olarak indirilebilir.

En İyi Tron (TRX) MetaMask Alternatifleri

TronLink, Tron kullanıcıları için harika bir MetaMask alternatifi. TronLink, kullanıcıların Tron cüzdanlarına erişmelerine, TRX coin’lerini almalarına ve saklamalarına, ödeme göndermelerine, hesap bakiyelerini kontrol etmelerine ve daha fazlasına olanak tanır.

TronLink Nasıl Kurulur?

Bu yazımızda TronLink’i nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı adım adım anlatacağız:

  1. İlk olarak TronLink uygulamasını Chrome Web Store, App Store veya Google Play’den indirin ve cihazınıza kurun.
  2. Kurulduktan sonra TronLink’i açın, “Create New Wallet”a tıklayın ve cüzdanınızı güvenli bir şifre ile oluşturun (şifrenizi güvenli bir yere not ettiğinizden emin olun!)
  3. Artık cüzdanınızı oluşturduğunuza göre, cüzdanınıza TRX aktarabilirsiniz.
  4. Fonları aldıktan sonra, Tron blockchain’inde kolaylıkla işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Tron ağının üzerine inşa edilen dApp’lere erişmek için TronLink’i de kullanabilirsiniz.

Tron (TRX) Token’lerini MetaMask’e Ekleyebilir miyim?

TRX ağını MetaMask cüzdanınıza ekleyemezsiniz. Ancak BNB Chain gibi desteklenen ağlarda köprülenmiş TRX token’lerini MetaMask cüzdanınızda tutabilirsiniz.

Coingecko’nun Tron BSC sayfasını ziyaret edin ve sağ üstteki ‘Info’ bölümünün hemen altında yer alan “Add to MetaMask” kısmından Tron’un BNB Smart Chain ağına köprülenmiş versiyonunu MetaMask’inize ekleyebilirsiniz.

Add Tron to MetaMask
CoinGecko aracılığıyla MetaMask’e Tron token’i ekleme

İşte hepsi bu kadar!

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.847,21 TL 0,60%
ethereumETH/TRY
33.536,70 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
19,10 TL 0,52%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
19,10 TL 0,51%
xrpXRP/TRY
8,78 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 2,11%
staked-etherSTETH/TRY
33.465,51 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 2,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,67 TL 1,07%
Bağlantıyı kopyala