MetaMask’e Tether (USDT) Nasıl Eklenir?

taiko metamask

Bu yazımızda MetaMask’e Tether’i (USDT) eklemenin en kolay ve en güvenli yolunu göstereceğiz.

USDT MetaMask’e Nasıl Eklenir?

Tether (USDT) değeri ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin’dir. Tether (USDT), DeFi kullanıcılarının en çok tercih ettikleri varlıklardan biri.

Bu nedenle kullanıcılar MetaMask’e USDT’yi nasıl ekleyebileceklerini merak ediyor. Bu yazımızda MetaMask’e USDT’yi nasıl ekleyebileceğinizi görsellerle anlatacağız.

MetaMask uygulamasının cihazınızda kurulu olduğunu varsayalım. Eğer kurulu değilse buradaki bağlantıya tıklayarak MetaMask cüzdanınızı nasıl oluşturacağınızı dair hazırladığımız kapsamlı rehbere göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki 4 adımı takip ederek MetaMask’e Tether’i kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

  1. Metamask hesabınıza giriş yapın.
  2. Cüzdanınızda oturum açtıktan sonra, sayfanın en alt kısmında yer alan “Import Tokens” butonuna tıklayın.
  3. ‘Import Tokens’ sayfasına yönlendirileceksiniz. Arama bölümüne ‘USDT’ yazın ve Tether USDT’yi (USDT) seçin.
  4. USDT’yi seçtikten sonra, Metamask cüzdanınıza eklemek için ‘Import Tokens’ seçeneğine tıklayın.

İşte hepsi bu kadar!

metamask tether usdt ekleme
MetaMask’e Tether (USDT) Nasıl Eklenir?

MetaMask’te USDT Tutmak Güvenli mi?

MetaMask cüzdanınızı ve cüzdanınızı kullandığınız cihazı korumak için gerekli önlemleri aldığınız sürece MetaMask’te Tether (USDT) güvenli bir şekilde saklanabilir. Bunun için MetaMask’i kullandığınız cihazı sürekli olarak güncel tutmanız, iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeniz, güçlü ve benzersiz bir şifre belirlemeniz gerekiyor. MetaMask’inizi kullanırken kimlik avı dolandırıcılıklarının farkında olun. Cüzdanınızı güvenilir olmayan sitelere bağlamayın.

Tether (USDT) Nedir?

Tether, ABD Dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. En popüler stabilcoin’lerden bir olan Tether, 2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından geliştirildi. Tether (USDT), Ethereum, Avalanche, Solana, Tron, Fantom, Binance ve diğer birçok blockchain ağında kullanılabilir. ‍

Editörün Notu:

Sadece birkaç adımda MetaMask’e Tether’i (USDT) ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte Tether (USDT) ve diğer birçok coin’i MetaMask’te tutmak önemli sorumlulukları da beraberinde getiriyor. MetaMask cüzdanınızdaki varlıkları güvenli bir şekilde saklamak için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun.

Son olarak kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasıyla kripto paralara yatırım yapmayın,

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala