bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,870.38 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,427.15 1.85%
bnb
BNB (BNB) $ 573.98 1.11%
solana
Solana (SOL) $ 159.03 1.24%
xrp
XRP (XRP) $ 0.60695 3.67%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440787 0.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123429 1.81%

MetaMask, Kurumsal DeFi Kullanıcıları için BitGo İle Ortak Oldu

metamask-kullanici-sayisi-bitcoini-gecti

Son dönemin en popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) cüzdanının kurumsal kolu MetaMask, firmaların uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olmak için BitGo, Qredo ve Cactus Custody ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

ConsenSys‘in sahip olduğu cüzdan, kurumsal teklifini Aralık ayında başlattı. MetaMask Kurumsal ve tarayıcı uzantınız arasındaki farkı basitçe anahtar depolamadır.

Kurumsal cüzdan, büyük firmaların gerekli koruyucularla bağlantı kurmasına yardımcı olan yerleşik bir teknoloji yığınına sahip.

metamask kurumsal defi kullanicilari icin bitgo ile ortak oldu 1

MetaMask BitGo Ortaklığı

BitGo Genel Müdürü Joe Bruzzesi, ortaklığın MetaMask Institutional’ın BitGo cüzdanlarıyla entegre edilmesini içereceğini söyledi. Bruzzesi ek olarak bu ortaklığın önemli olduğunu, çünkü kurumsal yatırımcıların DeFi’ye mümkün olan en yüksek düzeyde güvenlikle katılma iştahını doğruladığını ekledi.

Merkeziyetsiz finans, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin en umut verici kullanım örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki toplam değeri yaklaşık 195 milyar dolar olan kripto varlıklar, DeFi ekosisteminde kilitlenmiş durumda.

Bu tür kripto varlıkların korunması için önemli rol oynayan MetaMask benzeri kripto cüzdanları da oldukça önem arz ediyor. MetaMask’ın bir yıl içinde on dokuz kat büyüyerek Ağustos ayında 10 milyon aktif kullanıcıyı aştığını hatırlatalım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala