Meta Venture Fund, Projeleri NFT Summit İstanbul 2022’ye Hazırlanıyor

meta venture fund projeleri nft summit istanbul 2022ye hazirlaniyor

28 – 29 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan NFT Summit İstanbul 2022 için geri sayım devam ediyor. Geri sayım sürerken, etkinliğe dair yeni detaylar da ortaya çıkıyor. Meta Venture Fund, organize ettiği etkinlikte portföyündeki Aerospace, RoboClash ve Inflow Token gibi projeleriyle, ilgi odağı olacak gibi duruyor.

Meta Venture Fund ve Projeleri NFT Summit İstanbul 2022’de Boy Gösterecek

NFT’lere olan ilgi hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen gün artıyor. NFT Summit İstanbul 2022‘de ülkemizde NFT’nin konuşulacağı etkinliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Etkinliğin arkasında Meta Venture Fund var. Meta Venture Fund, portföyündeki Aerospace Finance, RoboClash ve Inflow Token, Face The Zeitgeist, apeXturco gibi projeleriyle etkinlikteki yerini de alacak. Ayrıca Meta Ventura Fund, etkinlikte iki sürpriz projesini daha duyurmaya hazırlanıyor.

meta venture fund projeleri nft summit istanbul 2022ye hazirlaniyor 2

Şirketin portföyündeki projelere bakacak olursak,

Aerospace Finance‘in web3 dünyasında güçlü ve güvenilir bir ekosistem yaratmak için geliştirildiğini görüyoruz. Bu ekosistem içinde NFT, GameFi, DAO projeleriyle birlikte merkeziyetsiz birçok projenin finans ve ekosistem yönetimini son teknolojiyle geliştiren Aerospace Finance, bir merkeziyetsiz yapıdan daha fazlası olmak istiyor. Aerospace, kendi tokenı GALAXY’nin de lansmanını bu etkinlikte yapacak ve ilk satışına burada başlayacak.

Profane Pigegon Studios ve Spike Games ortak projesi olarak Meta Venture Fund ve Games United yatırımıyla hayata geçecek olan RoboClash ise oyun dünyasına giriyor. Kullanıcıların Avalanche platformunun kripto para birimi olan AVAX ile ödeme yaparak diledikleri sayıda Robo karakter satın alabildiği ve yine aynı para birimi ile oyun oynayıp AVAX kazanabildiği oyunun tüm karakterleri NFT’lerden oluşuyor. RoboClash’in ön lansmanı da 28 Mayıs’ta NFT Summit İstanbul’da yapılacak.

Inflow Token ise influencerlar, takipçiler ve markalar arasındaki ilişkileri demokratikleştirmek istiyor. Bu da şöyle anlatılıyor:

“Mevcut statüko, bir kişinin bir etkileyici olduğu bir durum. Takipçileri denklemden çıkarırsanız, tüm formül bozulur. Aynı zamanda, takipçilerin bu denklemden elde ettiği hiç ekonomik fayda yoktur. Inflow Token ile herkes kazanıyor. Takipçi takip ettiği influencer’dan angajman satın alıyor, bu satın almanın karı da token aracılığıyla bütün ekonomi ile paylaşılıyor”

Bir de apeXturco var. Bu da bir PFP ve avatar projesi. apeXturco, metaverse temelli bir dijital ve modern sanat müzesi olan Face The Zeitgeist (Zamanın Ruhuyla Yüzleşme) da lansmanı yapılacak projelerin arasında yer alıyor. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
470.326,88 TL 1,38%
ethereumETH/TRY
32.014,19 TL 1,45%
tetherUSDT/TRY
15,56 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,59 TL 0,00%
binance-coinBNB/TRY
4.715,25 TL 1,14%
xrpXRP/TRY
6,74 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
8,89 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
866,98 TL 1,67%
binance-usdBUSD/TRY
15,61 TL 0,04%
polkadotDOT/TRY
168,85 TL 1,60%
Bağlantıyı kopyala