Mert Altaç: Spor ve Kripto’nun Potansiyeli Çok Büyük

Kripto meydani 1 1

Beşincisi düzenlenen Kripto Meydanı’nda, Blockchain ile spor endüstrisinin birlikteliği ve geleceği konuşuldu. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Paribu Ürün Müdürü Mert Altaç da yer aldı. Konuya kripto sektörü açısından bakan Altaç, sektörün hâlen oldukça yeni ve benimsenmeye açık olduğunu belirtirken, Türkiye’nin bu alandaki konumuna değindi.

Kripto meydani 1

Mert Altaç: Türkiye Spor ve Kripto Sektöründe En Aktif Ülkelerden Biri

Katar 2022 Dünya Kupası‘nın heyecanı Arjantin’in zaferi ile kutlanarak sürüyor. Her ne kadar fan token’lar dalgalı bir fiyat konumuna geçse de işlem hacmi göz önüne alındığında nasıl bir ilginin olduğu gözler önüne serildi. Spor ve Blockchain‘in konuşulduğu Kripto Meydanı’nda ize Paribu Ürün Müdürü Mert Altaç iki sektör arasındaki bağa değindi.

İşlem hacimler ve satışları söz konusu olduğunda Paribu‘nun Fenerbahçe token ilen kırdığı rekoru tekrardan gündeme taşıyan Altaç, hem kripto hem de spor sektöründe oldukça aktif olan ülkemizin oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Bununla birlikte taraftarlar ile takımın arasında bir noktada maddiyatın dahi satın alamayacağı bir bağ kurduğunu belirten Altaç, ilerleyen dönemde hem yatırımcı, hem takım hem de taraftarların bu gelişime ayak uyduracağını söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.999,36 TL 1,41%
ethereumETH/TRY
30.756,26 TL 1,93%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.161,15 TL 1,34%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,57 TL 2,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,75%
okbOKB/TRY
840,85 TL 4,78%
Bağlantıyı kopyala