Melis Hazal Karagöz Uğur Karakullukçu’yu ağırladı. Bitcoin ve Fan Tokenların Geleceği Hakkında Konuşuldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla ilki gerçekleştirilen BTCafe’nin ilk bölüm konuğu spor yorumcusu Uğur Karakullukçu oldu. Uğur Karakullukçu ile pandemiden, kripto paralar ve fan tokenlare kadar birçok farklı konu konuşuldu.

Konu Başlıkları ise şu şekilde;

  • Kripto para yatırımlarını nasıl yapıyor?
  • Bitcoin ve fan tokenların geleceği hakkında neler düşünüyor?
  • Takip ve tavsiye ettiği altcoinler var mı?
  • Altcoin sepeti yaparken nelere dikkat ediyor?

Neler Konuşuldu?

– Uğur Karakullukçu, pandemi de her sektörde olduğu gibi futbol mecrasında da bir duraksama yaşadığını ve sosyal hayatının, iş hayatının bir zaman sonra bu duruma alıştığını söyledi. Pandemi döneminde hayali olan dijital de varolan işlerine ve kendi Youtube kanalına vakit ayırdığını dile getirdi.

Melis Hazal Karagöz, Uğur Karakullukçu’ya kripto paralar hakkında neler düşündüğünü ve nasıl bir yatırımcı olduğunu sordu:

Uğur Karakullukçu “Para biriktirmeyi seven biriyim. Normalde tutucu bir yatırımcıyımdır ama daha çok sepet yapmak taraftarıyım, TL de çok kalmamaya çalışıyorum. Aynı zamanda dolar ve altın ağırlıklı bir sepet mutlaka yaparım onun yanında da hisse senediyle de ilgilenirim. Kripto paralar ile de 2017 de tanıştım. Bitcoin’i ilk 11 bin dolarken aldım, aldıktan 3 gün sonra 14 bin dolar oldu. Daha sonrasında yaşanan ani düşüş ile biraz daha kendimi geri çektim ve bekledim” dedi.

Bitcoin ve fan tokenların geleceği hakkında soru yönelten Melis Hazal Karagöz, sözü Uğur Karakullukçu’ya bıraktı:

Uğur Karakullukçu “Bir platform üzerinden merak edip fan token almıştım. Doğru zamanda girilince aslında ciddi karda getirebilen ve Bitcoin’in düştüğü dönemler de mesela fan tokenler artış göstermişti. İyi takip edilirse özellikle yeni giriş yapılan kulüplerin fan tokenleri yükselebiliyor. Bildiğim kadarıyla Fenerbahçe bir proje hazırlıyor, ekonominin çok içinde bir başkanları var ve bu konuda başarı yakalanırsa diğer kulüplerinde ilgileneceğini ve en önemlisi Fenerbahçe’nin bu konuda öncü olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
358.710,43 TL 0,48%
ethereumETH/TRY
24.466,04 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.216,04 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
8,82 TL 1,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,00 TL 0,85%
solanaSOL/TRY
607,07 TL 3,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 2,19%
Bağlantıyı kopyala