Meksikalı Senatör, Bitcoin’i Yasal Hale Getirmek için Yasa Tasarısı Önerdi

meksikali senator bitcoini yasal hale getirmek icin yasa tasarisi onerdidsd

Birçok ülke kripto para birimleri ile ilgili olarak çalışamalar gerçekleştiriyor. Son olarak Meksika Cumhuriyeti senatörü Indira Kempis’ten bir hamle geldi. Indira Kempis, kabul edilmesi durumunda ülkede lider kripto para birimi Bitcoin‘i yasal para birimi yapacak ve Meksika‘nın para yasası esas alınarak çerçevelenecek bir yasa tasarısı sundu.

Meksikalı Senatörden Bitcoin’i için Yasa Tasarısı

Meksika federal kongresi senatörü Indira Kempis, kabul edilirse Bitcoin’i ülkede yasal hale getirecek ve Meksika’nın para yasasında çerçevelenecek bir yasa tasarısı önerdi. Kempis, geçen yılın Nisan ayında meclise yasa değişikliği için iki teklif sunmasına rağmen, Bitcoin veya diğer herhangi bir merkezi olmayan dijital varlıktan bahsetmedi.

meksikali senator bitcoini yasal hale getirmek icin yasa tasarisi onerdid 1

Kempis, Meksikalıların yaklaşık yarısının ülkenin geleneksel finansal sistemine erişiminin olmadığını ve bunun ülke için çok büyük bir sorun yarattığını öne sürerek Bitcoin’in tasarıda kabul edilmesini haklı çıkarıyor. Bunun yanında Indira Kempis, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Teknoloji kullanımının finansal katılımı teşvik edebilmesi ve garanti edebilmesi için [Bitcoin’i benimseyin] eylemler yapmak gerekiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.883,22 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
35.967,49 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.899,43 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
10,61 TL 5,91%
xrpXRP/TRY
6,97 TL 2,25%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,05%
solanaSOL/TRY
846,95 TL 0,59%
polkadotDOT/TRY
169,86 TL 0,16%
Bağlantıyı kopyala