bitcoinBTC/TRY
1.273.615,74 TL 0,81%
ethereumETH/TRY
68.272,72 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.997,54 TL 2,95%
xrpXRP/TRY
19,94 TL 6,01%
solanaSOL/TRY
2.209,48 TL 4,57%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
18,01 TL 19,81%
staked-etherSTETH/TRY
68.187,39 TL 0,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 4,00%

Paylaş

Mastercard yöneticisi: CBDC’lere gerek duyulmuyor

Mastercard kripto

Mastercard Asya-Pasifik bölgesi blockchain ve dijital varlıklar yöneticisi Ashok Venkateshwaran, geleneksel paraların kullanımının rahat olduğunu ve CBDC’lere gerek duyulmadığını belirtti.

Kripto para piyasası yükseliş yönlü fiyat hareketliliği sergiliyor. Kripto paraların yükselişi, benimsenme oranlarında da artışa yol açtı. Küresel çapta kullanıcılar, kripto para birimlerinin kullanım alanları ve avantajları hakkında bilgi edinmeye başladı.

Diğer taraftan ülkelerin merkez bankaları da blokzincir çalışmalarını hızlandırdı. Benimsenmeyi merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerine çekmek isteyen bankalar, çalışmalarını sürdürüyor.

CBDC’lerin geliştirilme çalışmaları sürerken, Mastercard’ın blockchain ve dijital varlıklar yöneticilerinden Ashok Venkateshwaran, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mastercard’ın yöneticisi CNBC’ye konuştu

Ödeme devi Mastercard’ın Asya-Pasifik bölgesi blockchain ve dijital varlıklar yöneticisi Ashok Venkateshwaran, CNBC’nin konuğu oldu. Yaptığı açıklamalarında CBDC’lere değindi.

Mastercard CBDC

Venkateshwaran, Çarşamba günü Singapur FinTech festivalinin oturum aralarında konuştu. Venkateshwaran, CBDC’ler hakkında, zor olanın benimseme olduğunu ifade etti.

İnsanların benimseme konusunda henüz yeterli durumda olmadığını savunan Venkateshwaran, “CBDC’ler istenildiği gibi harcamayı kolaylaştırıyor ve nakit paraya çok benziyor.” dedi. Mastercard yöneticisi, geleneksel para birimleriyle benzerliği nedeniyle CBDC’lere gerek duyulmadığını ve benimsenmenin yavaş ilerlediğini ifade etti. Verilere göre, şimdiye kadar 11 ülke CBDC çıkardı.

Mastercard’tan Venkateshwaran, CBDC’lerin haklı çıkmasının zor olduğunu ve birçok ülke için gerekli altyapıyı oluşturmanın fazla çaba gerektirdiğini ifade etti.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala