Manga, Yeni NFT Şarkı Koleksiyonunu Duyurdu

manga yeni nft sarki koleksiyonunu duyurdu

NFT’ler gün geçtikçe popülerleşirken sanatçılarda şarkılarını NFT olarak piyasaya sürmeye başladı. Kısa bir süre önce Emre Aydın’ın şarkısını NFT olarak piyasaya sürmesi üzerine şimdi de popüler Türk Rock grubu “maNga“, NFT koleksiyonunu duyurdu.

manga yeni nft sarki koleksiyonunu duyurdu 2

Manga da NFT Dünyasına Adım Attı

Son dönemde NFT’lerin sanat sektörüne etkisi oldukça büyük oldu. Özellikle şarkıcıların şarkılarını NFT olarak piyasaya sürmeleri, NFT sektörünü öne çıkarırken birçok şarkıcı da bu şekilde popülerliğini artırdı.

Son olarak Türkiye’nin en bilinen grupları arasında yer alan maNga da bu alana girerek 1000 adet NFT’yi ücretsiz olarak satışa çıkardı. Sadece GAS ücretinin ödenmesi gereken NFT’ler grubun konserlerine giriş hakkı ve whitelist’e giriş imkanı veriyor. Sitede verilen diğer detaylar ise şu şekilde:

“Gelecekteki tüm maNga projeleri için (Spa koleksiyonu dahil) bir mint pass ve whitelist erişimi sağlayacaktır. geNesis Drop NFT sahiplerinin ilk elde edeceği avantaj, maNga’nın 19 Aralık 2021’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştireceği albüm lansman konseri için NFT Golden Circle Bileti satın almaya hak kazanmak olacaktır.

NFT Golden Circle Bilet sahipleri, Bostancı konserini yalnızca bu bilet sahiplerine özel NFT Alanından izleyecektir. maNga geNesis Drop NFT sahiplerinin satın alabileceği yalnızca 24 NFT Golden Circle bileti satışa çıkıyor olacak. NFT Golden Circle Bilet’in detayları yakında açıklanacaktır.”

Son olarak haberimiz yazımı itibarıyla sadece 230 adet NFT’nin kaldığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 494.535,74 TL 1,33%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.918,53 TL 3,62%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,50%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.011,66 TL 2,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 14,39 TL 4,60%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 2,24%
solana
Solana (SOL) 1.236,20 TL 7,80%
terra-luna
Terra (LUNA) 893,26 TL 5,00%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,83 TL 3,60%
Bağlantıyı kopyala