bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

Mahkeme, CEL’i menkul kıymet olarak görmedi

Celsiustan Altcoinleri Donusturme Plani222

İflas eden kripto şirketi Celsius‘un token’ı CEL ile ilgili mahkemeden ilginç bir karar çıktı. İflas hakimi, Ripple davasına atıfta bulunarak CEL’i ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırmaktan kaçındı.

apollo celsiusu satin almak icin teklif verdi 2

Mahkemeden CEL kararı

Yatırımcı Otis Davis, CEL token sahiplerinin yeni komite oluşturması kapsamında, mahkemeden Ripple/XRP davasında belirlenen emsal kararın tanınmasını talep etti. Mahkeme dosyasına göre, iflas hakimi devam eden Ripple Labs davası ışığında Celsius‘un yerel tokenı’nın bir menkul kıymet olup olmadığını söylemeyi reddetti. Mahkemenin baş yargıcı Martin Glenn, söz konusu talebi reddetti.

Geçen yıl iflas işlemlerine başlayan Celsius varlıklarının, Fahrenheit konsorsiyumuna satılması konusunda anlaşma yapılmıştı. Mahkemenin onayının ardından Celsius alacaklıları, Fahrenheit’a satışı ile ilgili karar verecek. Alacaklıların Fahrenheit‘a satışı değerlendirmek için bir ay süresi olacak. SEC davasından Ripple, kısmi zaferle ayrılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala