Fahrenheit, Celsius Varlıklarını Satın Alma Teklifini Kazandı

fahrenheit celsius varliklarini satin alma teklifini kazandif

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün varlıklarının satışı süreci devam ediyor. Celsius varlıkları için yapılan açık artırmada baş teklifin sahibi belli olmuştu. Son olarak Fahrenheit, Celsius varlıklarını satın alma teklifini kazandı.

Fahrenheit, Celsius Teklifinde Kazandı

Risk sermayesi şirketi Arrigton Capital ve kripto para madencilik şirketi U.S. Bitcoin Corp’u içeren Fahrenheit isimli bir konsorsiyum, iflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün 2 milyar dolarlık varlıkları için açık artırmada en çok teklifi veren isimler arasında başta yer alıyordu.

fahrenheit celsius varliklarini satin alma teklifini kazandifvfv

Mahkeme başvuruları, konsorsiyumun Celsius Network’ün kurumsal kredi portföyünü, hisseli kripto para birimlerini, madencilik birimini ve diğer alternatif yatırımları alacağını gösteriyor. Anlaşmayı sonuçlandırmak için grubun üç gün içinde 10 milyon dolar depozito yatırması gerekiyor.

Anlaşmaya göre, yeni şirket, 450 milyon ila 500 milyon dolar arasında olduğu tahmin edilen önemli miktarda likit kripto para birimi alacak. Ek olarak, US Bitcoin Corp, son teknoloji 100 megavatlık bir tesis de dahil olmak üzere çeşitli kripto madenciliği tesislerinin inşaatını üstlenecek.

Son olarak belirtmek gerekirse Celsius ve alacaklıları teklifi kabul etmiş olsa da, satın alma işlemini tamamlamak için düzenleyici onayı gerekiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
621.602,51 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
43.226,37 TL 0,37%
tetherUSDT/TRY
23,53 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.077,35 TL 1,24%
usd-coinUSDC/TRY
23,55 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
12,58 TL 1,76%
staked-etherSTETH/TRY
43.185,00 TL 0,40%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 11,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,64 TL 2,46%
solanaSOL/TRY
398,39 TL 10,24%
Bağlantıyı kopyala