Magic Internet Money Önemli Bir Basamak Aştı

CKDYCNO2G5EJ5LOJMC5DSLJE3U

Abracadabra Money’nin yeni teminatlandırılmış stabilcoin’i Magic Internet Money (MIM) bu ay toplam arzı 1 milyar doları aştı. Proje, dünyanın önde gelen merkeziyetsiz DeFi ve stablecoin’i MakerDAO’yu geçmeyi hedefliyor.

Abracadabra’nın MIM’i 1 milyar doları aşarak, şu anda piyasa değerine göre 7. en büyük stablecoin’i olarak yeni konumuna ulaştı. Mayıs 2021’de piyasaya sürülmesine rağmen, MIM zaten oldukça etkileyici bir ay geçirdi, son birkaç ayda ise yıldırım hızında büyüdü ve oluşturulan ücretler açısından rakiplerini geride bıraktı. 

Buna karşılık, MakerDAO’nun 6 milyar doların üzerinde arzı olan ve 4. sırada yer alan DAI stabilcoin’i 2017’de piyasaya sürüldü ve 2020’nin sonlarında 1 milyar dolar seviyesine ulaştı. 

magic-internet-money-defi-yarisinda-onemli-bir-basamak-asti

Magic Internet Money’ın Arzı 1 Milyar Doları Aştı

Kredilere ödenen faiz üzerinden ücret alan protokol, MakerDAO’nun geçen hafta tahsil ettiği ücreti de geçmiş bulunuyor. Abracadabra 1.27 milyon dolar gelir elde ederken, MakerDAO sadece 969.000 dolara ulaştı. 

Bununla birlikte, MakerDAO’nun kilitli toplam değeri (TVL), Magic Internet Money 1,7 milyar dolarına kıyasla hala 13.7 milyar dolarda seydediyor.

Abracadabra’nın Squirrel’den ortağı, protokolün başarısını protokolün çok zincirli desteğine ve birden fazla zincirde basılabilen tek merkeziyetsiz kararlı token olan MIM’e bağlıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 486.062,67 TL 0,52%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.251,74 TL 0,48%
cardano
Cardano (ADA) 20,27 TL 2,51%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.768,73 TL 5,45%
xrp
XRP (XRP) 9,56 TL 1,26%
solana
Solana (SOL) 1.482,68 TL 4,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 301,57 TL 1,68%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 2,32%
Copy link
Powered by Social Snap