LUNA Coin En Çok Kazanan Altcoin Oldu!

Melis Hazal Karagöz’ün sunduğu bültemizde bu hafta Terra LUNA Coini inceliyoruz. LUNA Coininin fiyat hedefi ve geleceği ile iligli analizleri aktarmaya devam ediyoruz. Fiyatını 2 katına çıkartan LUNA Coin, Coingecko raporuna göre 2022’nin ilk çeyreğinde en çok kazanan coin oldu. LUNA yukarı yönlü ivme halinde ve son dönemdeki rekorlarını tekrar tekrar kırmaya devam ediyor.

LUNA Coin’de Son Durum Ne?

Merkeziyetsiz ekonomi merkeziyetsiz paraya ihtiyaç duyar sloganıyla hareket eden Terra, son dönemde büyük ivme halinde. geçen yılki ATH’sini birden fazla kez aşan, fantastik diyebileceğimiz bir haber akışı ile Mart-Nisan aylarında adından sık sık söz ettiren şirket Terra.

Türkiye kripto topluluğu da Terra’ya gereken ilgiyi gösteriyor. Coıngecko’nun btchaber ile özel olarak paylaştığı “2022 yılı Türkiye 1. çeyrek raporunda” terra’nın kripto para birimi luna dikkat çekti.

Coıngecko’ya göre Luna, ilk çeyrekte ilk 10 kripto para birimi arasında yüzde 24,1’lik artışla en fazla kazanan coin oldu.

LUNA, 5 Nisan tarihinde 119,55 dolar ile ath yaptı, aynı ayın ilk üç haftasında 45 milyar dolarlık ticari hacim elde etti. 2021’in ilk üç ayındakine kıyasla 8 kata varan bir ticari hacim artışı gören coin için 2022’nin kalan kısmı da oldukça heyecan verici görünüyor.

Terra kurucu ortağı Do Kwon, Terra ekosisteminin 2022 yılında patlama yapacağını ve en az 160 projenin geliştirilmek için beklendiğini ekim 2021’de açıklamıştı.

Luna vakfı, şubat sonunda bıtcoın rezervi için 1 milyar değerinde fon toplayarak başlatmıştı yolu. aynı hafta içinde whalealert’ın verileri, 5.000 Ethereum yatırımcısı 24 saat içinde aktif olarak Terra (LUNA) satın aldığını gösterdi. LUNA 50-75 dolar fiyat aralığında volatilitedeydi. Mart sonunda vakfın 1,1 milyar dolar değerinde Bitcoın’ı vardı. şampiyon altcoın, 29 Mart’ta 108 dolar bandına çıkan fiyatla 2022’nin ilk ATH’sini yaptı. Ardından 3 Nisan’da, 117 doları gördü, LUNA yeni ATH yapmıştı. 1,5 aya yakın bir sürede fiyatını ikiye katlayan coın 5 Nisan’da 119 dolar ile yeni ATH’yi belirledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.910,47 TL 2,83%
ethereumETH/TRY
17.780,01 TL 4,18%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
3.629,67 TL 2,68%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,72%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 2,89%
solanaSOL/TRY
549,56 TL 3,09%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 4,10%
Bağlantıyı kopyala