bitcoinBTC/TRY
1.101.320,73 TL 2,91%
ethereumETH/TRY
59.515,96 TL 2,59%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.659,28 TL 2,22%
xrpXRP/TRY
17,74 TL 2,13%
solanaSOL/TRY
1.710,58 TL 7,63%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
59.483,29 TL 2,57%
cardanoADA/TRY
11,13 TL 3,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,34 TL 4,82%

Paylaş

“Likidite krizinin olduğu piyasalardan boğa çıkmaz”

Haftanın ilk iş gününde BTCHaber TV’nin canlı yayın konuğu Eralp Büyükaslan oldu. Eralp Bey ile küresel piyasalardaki son durumu, Bitcoin’in yükselişini ve geleceğini, Bitcoin dominansını ve boğa sezonunu başlayıp başlamadığını konuştuk.

“Global piyasalarda risk devam ediyor”

İlk olarak S&P grafiği öncülüğünde küresel piyasaları değerlendiren Eralp Büyükaslan, ABD’de risklerin devam ettiğinin altını çizdi. FED Başkanı Jerome Powell’ın geçen hafta yaptığı konuşmayı değerlendiren Büyükaslan, göstergelerin FED’in istediği gibi gelmediğini söyleyerek, bir faiz artışının daha gelebileceğine dikkat çekti. Öte yandan likidite krizinin sürdüğünü belirten Eralp Bey, ABD’nin Ortadoğu’daki savaşta İsrail’e ciddi bir ekonomik pay ayırmasının da likidite problemini çözemeyeceğini belirtti. Eralp Büyükaslan buradan hareketle, sadece küresel piyasalar için değil kriptolar için de konuşarak ‘likidite krizinin olduğu piyasalardan boğa çıkmayacağını’ vurguladı.

Bitcoin niye yükseldi?

Son 1 haftadır kayda değer şekilde yükselen Bitcoin’in bu performansının arkasındaki motivasyon herkes tarafından merak ediliyordu. Bunu sorduğumuz Eralp Bey, 3 sebep gösterdi: Teknik analiz, spot Bitcoin ETF’lerin yıl bitmeden onaylanma ihtimali ve Altın-Gümüş ile korele hareket eden Bitcoin.

Son olarak Bitcoin dominansından da bahseden Büyükaslan, %60 ve %70 şeklinde kademeli iki hedefin bulunduğunu, bunların gerçekleşip Bitcoin’in piyasaya güven vermesi gerektiğini ve ondan sonra paranın altcoinlere akacağını belirtti.

Emirhan Erdoğan

Emirhan Erdoğan

Emirhan Erdoğan, Ocak 1991’de Iğdır’da doğdu. İlkokuldan üniversiteye kadar eğitim hayatını Ankara’da geçirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini alırken, Radyo Bilkent’te haber spikerliği yaparak kendisine paralel bir meslek ortamı yarattı. 2014’te mezun olduğunda önündeki iki yoldan yayıncılığı seçti ve 2016’da çalışma hayatı için İstanbul’a taşındı. Çeşitli televizyon kanallarında, dergilerde ve web sitelerinde spikerlik, sunuculuk, muhabirlik ve editörlük yaptı. Kripto kelimesini ilk olarak 2000’li yılların başında Dan Brown’ın Dijital Kale kitabında gören Emirhan Erdoğan, kripto dünyası ile 2021’in sonlarına doğru tanıştı. Yaklaşık 2 yıldır BTCHaber TV’de ekran yüzü olan Erdoğan, kripto gündemi ile ilgili günlük canlı yayınlar yapıyor ve yine Türk kripto ekosisteminin etkinliklerinde sunuculuk görevi üstleniyor. Evli ve 2 kedi babası olan Emirhan’ın hobileri arasında yeni yerler keşfetmek, kitap okumak, yemek yapmak, bisiklete binmek ve tiyatroya gitmek yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala