kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Rıdvan Baştürk Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen kriptografik’in yedinci bölümü yayımlandı. kriptografik’in bu haftaki konuğu, Stratejist Rıdvan Baştürk oldu. Rıdvan Baştürk ile geleneksel piyasa değerlendirmeleri, altın, dolar, euro ve kripto varlıklar hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları şu şekilde;

  • Geleneksel Piyasa Değerlendirmesi
  • Altın, Dolar, Euro ve Kripto Varlıklar
  • Yatırımcıları Yakından İlgilendiren Önemli Noktalar

Neler Konuşuldu?

– Melis Hazal Karagöz konu başlangıcı olarak Rıdvan Baştürk’e “Piyasalardaki son durum nedir?” sorusunu yöneltti:

Rıdvan Baştürk “Piyasalarda şu anda FED beklentisi var. Gündemimiz şu anda bu. FED biliyoruz ki pandemi patladığında bu yana piyasaya destek veriyordu. Faiz oranlarını oldukça düşük seviyede tuttu. Tabii ki sadece FED değil Avrupa, İngiltere, Japonya Merkez bankaları da aynı şekilde hepsi piyasaları ve istihdam ve desteklemek için faizleri düşürdü. Şu anda genel olarak ciddi anlamda Amerika enflasyon ile uğraşıyor çünkü son 20 yılın en yüksek enflasyon seviyesine gelmiş durumda. Benim görüşüm şu; Amerika’daki enflasyon, bu seviyede kalmayacak biraz aşağı inecek ama bu değer bile Amerika için çok yüksek olacak. Bu sebeple piyasanın gündemi Fed, acaba desteği çekecek mi? çekmeyecek mi? Bunu konuşuyoruz” dedi.

– Melis Hazal Karagöz gündemin önemli başlıkları olan; altın, dolar, euro ve kripto varlıkların durumunu sordu:

Rıdvan Baştürk “Altın tabi insanların en çok merak ettiği bir konu özellikle sosyal medya üzerinden bana gelen soruların çok büyük bir kısmı altın ve gümüş üzerine oluyor. Genelde altını iki taraflı değerlendirmek lazım, altının bir ons tarafı bir TL tarafı var. Ons şu anda yükseliş eğiliminde. Benim görüşüm şekilde; ons altındaki yükselişin çok kalıcı olacağını düşünmüyorum çünkü benim beklentim Fed’in artık bir yerde 22 Eylül olmazsa, aralık ayında veya kasım ayında artık piyasadan desteğini çekeceğini düşünüyorum. Fed piyasadan desteğini çektiği zamanda dolar endeksi değişecek. Amerikan dolarının faizleri ise en azından 1.50 seviyesine doğru potansiyeli gitme potansiyel oluşacak. Böyle bir durumda ons altın fiyatı içinde negatif bir senaryo ortaya çıkacak” diye konuştu.

Rıdvan Baştürk “Ayrıca euro ve dolar benim sektörde en sevdiğim ve yakın takip ettim bir enstrüman. Bence euro ve doları çözen çoğu enstrümanda çözer diye düşünüyorum” diye ekledi.

– Melis Hazal Karagöz, Rıdvan Baştürk’e “yatırımcı psikolojisi nasıl?” sorunu yöneltti:

Rıdvan Baştürk “Benim burada ilk gördüğüm sıkıntı, insan psikolojisinde kısa sürede para kazanma hırsı ve bu büyük bir sıkıntı yaratıyor. Psikolojik olarak yatırımcı sürekli fiyatlara bakıyor. Örnek olarak, bazı insanlar alacağım ama bakmayacağım diyorlar ve bu çok güzel bir yaklaşım ama aldıktan sonra yatırımcı bir saat içerisinde tekrar fiyatlara bakmaya başlıyor. Buradaki sıkıntı kısa sürede para kazanacaklarını düşünmeleri ve bu düşünce kesinlikle çok yanlış” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.358,93 TL 3,81%
ethereum
Ethereum (ETH) 54.758,20 TL 5,30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.551,42 TL 4,70%
tether
Tether (USDT) 13,57 TL 1,26%
solana
Solana (SOL) 2.498,28 TL 9,05%
cardano
Cardano (ADA) 17,81 TL 6,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 1,02%
xrp
XRP (XRP) 10,58 TL 8,17%
polkadot
Polkadot (DOT) 359,01 TL 8,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 858,34 TL 15,08%
Bağlantıyı kopyala