kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Paribu CEO’su Yasin Oral Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla bu hafta altıncısı gerçekleştirilen kriptografik’in konuğu, Paribu CEO’su Yasin Oral Oldu. Yasin Oral ile Fenerbahçe Token, Paribu’nun gelecek planları ve birçok konu hakkında konuşuldu.

Konu başlıklarından bazıları ise şu şekilde;

  • Paribu İşlem Hacimleri Nasıl?
  • Fan Tokenlar ve Fenerbahçe Token
  • Paribu’ya Gelen Eleştiriler
  • Paribu’da Listelenen Kripto Varlıklar
  • Paribu, Globale Açılacak Mı?

Neler Konuşuldu?

– Melis Hazal Karagöz, Paribu ile Fenerbahçe Spor Kulübü iş birliğini ve genel olarak Fan Tokenlar ve Fenerbahçe Token değerlendirmesini Paribu CEO’su Yasin Oral’a sordu:

Yasin Oral “Benim futbola hiç ilgim yok. Fenerbahçe kulübü ile süreci ilerletirken, Ali Koç yaptığı açıklamada aslında futbol ile gönül bağı yok derken şunu ifade etmek istedi; bu ekosisteme objektif olarak karar verebilmesi açısından önemli olduğunu vurguladı. Fenerbahçe token bizim sistemimizde tek token değil, ilk olmasının sebebi Paribu’nun Fenerbahçe Kulübü ile bire bir ürettiği bir token olması. Bizim sistemimizde onlarca fan tokenın olduğunu düşündüğümüzde orada nasıl bir talebin olduğu, nasıl bir akışın olduğu ve kullanıcılarımızın nasıl davrandığını zaten biliyorduk. Aynı zamanda söylediğimiz her şeyin bir matematiği var fakat bir şey gerçekleşmeden, onu tam olarak görmediğimiz için bir tedirginlik oluşuyor. O gün zaten görmüşsünüzdür basın toplantısı bitmeden tokenlar bitti, ben bildiğim için çok şaşırtıcı değildi böyle bir şey bekliyordum ama tabii Fenerbahçe için oldukça şaşırtıcı bir durum oldu” dedi.

Melis Hazal Karagöz, Yasin Oral’a Paribu’nun dışında genel çerçevede açılan yeni platformlar ve yeni çıkan kripto varlıklar olduğunu dile getirerek bu konular hakkındaki düşüncelerini sordu:

Yasin Oral “Platformun en azından bu konuda doyduğunu düşünüyorum yani artık uçan platform yapamayacağına göre daha ne verebilirsin yani kullanıcıya. Bilemediğin ve başka bir şeyi verme olasılığı olan bir şey kalmadığına göre daha fazla platform açılması problemleri birlikte beraberinde getiriyor. Böyle bir projeyi yönetmek ciddi büyük sorumluluk istiyor. Arkasına da çok büyük işler barındırıyor. Kripto varlıkların saklama hizmeti vermek öyle kolay bir iş değil. Ayrıca, platform da ne kadar çok coin listelenirse o yer çok iyi yer değildir buna özellikle dikkat etmek lazım ve almayı düşündüğünüz coini neden aldığınız hakkında en ufak bir fikriniz yoksa almayın” diye konuştu.

– Melis Hazal Karagöz son olarak Yasin Oral’a “Paribu, Globale Açılacak Mı?” sorusunu yöneltti:

Yasin Oral “Biz zaten böyle doğmuş bir firmayız. Biz şu an Türkiye olarak zaten ziyadesiyle regülatif davranıyoruz. Ben tüm süreçleri, buradaki kurguyu, altyapıyı dünyanın her yerinde geçerli olacak şekilde sunabilirim. Şöyle bağlıyım bu senenin sonuna kadar bu bağı çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.445,93 TL 2,98%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.053,88 TL 3,23%
cardano
Cardano (ADA) 20,41 TL 1,82%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.416,26 TL 2,42%
xrp
XRP (XRP) 9,15 TL 3,13%
solana
Solana (SOL) 1.408,65 TL 8,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 308,21 TL 8,17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 0,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap