kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Berke Oktay Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla kriptografik’in yeni bölümü yayınlandı. kriptografik’te bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün Berke Oktay konuğu oldu. Berke Oktay ile Bitcoin, Ethereum, IOTA, ICP’nin son durumu hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları

  • Bitcoin, Ethereum, IOTA, ICP’nin son durumu
  • Bitcoin’deki hareketliliği, yükselişleri ve altcoinler

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Berke Oktay’a “Bitcoin’deki son durum ne?” diye sordu:

Berke Oktay “Şimdi grafiğimiz öncelikle lider kripto biriminin 3 gününü temsil ediyor. Bildiğiniz gibi 10 gün önce en yüksek seviyeyi gördük. Ama güçsüz bir mumla bunu kapattık. Şu anda tekrar çıktı kritik nokta olan 58 bin dolara geri çekildi. Teknik kısmın yanında bir haber geldi. Nayib Bukele 420 yeni Bitcoin aldıklarını açıkladılar. O da tam destekte gelen bir haberdi. Piyasada özellikle Bitcoin tarafında şu an için bir problem gözükmüyor” dedi.

Melis Hazal Karagöz, Berke Oktay’a “Ethereum’daki gidişat nasıl?” diye sordu:

Berke Oktay “Burada da aslında Bitcoin’e benzer bir durum var. Ayrıca Ethereum’un farklı bir hikayesi var. Özellikle hisse kanadına geçmek için hazırlanıyor. Önümüzde daha 4-5 ay var. Bu süreçte farklı bir heyecan gelebilir. Bununla beraber Ethereum çok uzun bir süredir yükseliş trendinde olduğunu biliyoruz. Umuyorum ki piyasa bunu 3 4 ay daha sürdürebilir” şeklinde konuştu.

-Melis Hazal Karagöz son olarak yükseliş ve düşüşler de yatırımcı psikolojisi nasıl olmalı? diye sordu:

Berke Oktay “Birçok kişi bir yanılgıya düşüyor Genellikle bildiğiniz gibi fiyatlarda zirveye giriş yapılıyor. Bu noktada herkes bir yatırımcı gözüyle bakıyor. Burada benim özellikle tavsiyelerim şu şekilde olacak teknik ve temel anlamda bazı bilgiler edinmeleri lazım. Örneğin ani veya yükseliş durumunda, tabloda nasıl bir yer edindiğine bakmamız lazım “diye konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala