kriptografik’te Beste Uyanık’ın Konuğu Barış Büyüktaş Oldu

Beste Uyanık’ın sunumuyla gerçekleştirilen kriptografik’in yeni bölümü yayınlandı. kriptografik’te bu hafta Beste Uyanık’ın konuğu Barış Büyüktaş oldu. Barış Büyüktaş ile BTC, ETH, SOL, LTC ve AVAX’ın son durumunu ve teknik verileri incelendi.

Neler Konuşuldu?

-Beste Uyanık, Barış Büyüktaş’a “Yılı nasıl kapatabiliriz, Bitcoin hangi eşikleri kırması gerekiyor, dirençler destekler nerede?” diye sordu:

Barış Büyüktaş “Şimdi Bitcoin’de yaklaşık olarak iki aydır artan bir grafiğimiz vardı. Yani yaklaşık olarak Ekim ayında başlayan bir yükseliş ile birlikte yaklaşık yüzde50 den fazla bir artış yaşadık. Artık Bitcoin de yavaş yavaş yükseliş trendinin üstüne geçtiğini geçtiğini görüyoruz ve bunun da üzerine çıktığını görüyoruz. Burada bizim için önemli olan belirli seviyeler var bu belirli seviyeleri dikkat etmemiz gerekiyor. Bu veriler ise; 46000 seviyesi başlayan bir trendimiz var. 46000 seviyesi üstünden dikkat etmemiz gerekiyor yani yükseliş çok sert olduğu için 46050-6000 aralığı ciddi anlamda boş bizim için. Bu aralıklarda direnç işlerimiz ciddi derecede çok güçsüz. Bu yüzden benim için 56400 seviyesi çok değerli” dedi.

-Beste Uyanık, Barış Büyüktaş’a “Bitcoin’de destekler hala güçsüz mü durum nedir?” şeklinde soru yöneltti:

Barış Büyüktaş “Şöyle bir durum var gittikçe tepelere yürüyor yani 67.000 64.000 62.000 derken şimdi tepe seviyeleri gittikçe iniyor ve diplerimiz de her seferinde biraz daha aşağıya gelmeye başladı. Yani burada bizim için 55000 seviyeleri altında bir kapanışlar gelirse ciddi anlamda artık trendin tekrar düşüş yapabileceğini düşünebiliriz. Çünkü bu aralıklarda özellikle 56400 seviyelerine çok dikkat edilmeli” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala