bitcoinBTC/USD
$ 62,684.80 5.75%
ethereumETH/USD
$ 3,476.88 5.13%
cardanoADA/USD
$ 0.689775 9.75%
xrpXRP/USD
$ 0.596614 2.47%
bnbBNB/USD
$ 410.08 0.82%
solanaSOL/USD
$ 128.68 15.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 42.91 8.05%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129885 32.40%
tronTRX/USD
$ 0.142615 0.61%
chainlinkLINK/USD
$ 20.06 4.20%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 1.22%
aptosAPT/USD
$ 11.92 0.96%
arbitrumARB/USD
$ 1.99 4.46%
optimismOP/USD
$ 3.88 2.57%

Paylaş

Kripto Toplulukları için Discord’a Rakip: Nansen Connect

SZ6QEJPRIVAKNP6FWCBHLXSTCM

Kripto para sektörü oldukça büyük bir ekosisteme sahip durumda. Binlerce projenin milyonlarca kullanıcısı ve topluluğu bulunuyor. Yeni çıkan projelerin ilk öneliki hedefi topluluk oluşturmak olurken, gelişmiş projeler ise topluluk gelişimlerini hızlandırıyor. Bu konuda ise iki platform öne çıkıyor. Twitter ve Discord. Ancak Discord’a yeni bir rakip geliyor. Öyle ki Blockchain odaklı analiz şirketi Nansen, yeni uygulaması ile pastadan bir dilim almak istiyor.

Kripto Topluluklari için Discorda Rakip Nansen Connect

Discord’a yeni Rakip: Nansen Connect

Kripto para topluluklarının olmazsa olmazı olan Discord, birçok projenin haberleşme kanalı görevini üstleniyor. Özellikle NFT ve yeni token airdrop’larında sık sık kullanılan platform, pazarın oldukça büyük bir kısmına hakim durumda. Bu alandaki açıklığı göre Nansen ise ‘Nansen Connect‘ ile rekabete adım atıyor.

Şirket, kullanıcıların bir kripto cüzdanıyla oturum açmasına ve ardından kripto varlıklarına ve doğrulanabilir şekilde sahip oldukları NFT‘lere göre gruplara bağlanmasına izin veren yeni bir mesajlaşma uygulaması geliştirdi. Bu sayede kullanıcılar direkt olarak etkileşim kurabilecekler.

Ek olarak açıklamalara göre Connect‘in Beta sürümü, öncelikle profil resmi (PFP) topluluklarına ve kullanıcılarına, ayrıca etiket tabanlı topluluklara ve uçtan uca şifreli doğrudan mesajlara odaklanacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala