Kripto Şirketi Abra, Dijital Varlıklar İçin Banka Kuracak

kripto sirketi abra dijital varliklar icin banka kuracak

Kripto para piyasası gelişmeye devam ederken kripto şirketleri de bu gelişime ayak uydurmak adına yeni projeler geliştiriyor. Tam hizmetli bir kripto platformu olan Abra, dijital varlıklar için banka kuracağını duyurdu.

Abra’dan Dijital Varlıklar İçin Banka Adımı

Kripto hizmetleri şirketi Abra, kripto sektörünün ilk düzenlenmiş bankası olan Abra Bank’ı başlatma sürecinde olduğunu söyledi. Buna göre Abra Bank, kripto paralar için düzenlenmiş ilk ABD bankası olacak.

kripto sirketi abra dijital varliklar icin banka kuracak

Abra Bank, ABD’deki müşterilerin dijital varlıkları yatırmasını sağlayacak. Aynı zamanda para iniş ve çıkışlarına erişim sunacak.

Abra Bank, ABD vatandaşlarının geleneksel bankacılığa benzer bir şekilde dijital varlıklarla para yatırmalarını ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayacak. Ayrıca Abra, uluslararası bir birim de kurmayı planladığını belirtti. Abra, yeni projesiyle Web3 cüzdanı ve kripto bankası olarak faaliyet gösterecek. Abra Bank’ın 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Abra, herkes için varsayılan Web3 cüzdanı ve kripto bankası olma yolunda ilerleyecek. Şirketimiz şeffaflık, gözetim, güvenlik ve temsilcilik sağlayan küresel bir düzenleyici çerçeveyi benimsemek gerektiğini düşünüyor.

Abra, yerel yasa ve düzenlemelere uyumu sağlamak, bilanço ve risk yönetimi süreçlerinde kamuya açıklama yapmak için ABD ve eyalet bankacılığı düzenleyicileriyle birlikte çalışacağını aktardı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.725,47 TL 3,90%
ethereumETH/TRY
25.181,61 TL 2,95%
tetherUSDT/TRY
18,53 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.491,72 TL 3,46%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
8,88 TL 3,72%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
8,09 TL 2,07%
solanaSOL/TRY
631,83 TL 3,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 9,54%
Bağlantıyı kopyala