bitcoinBTC/TRY
721.341,61 TL 0,73%
ethereumETH/TRY
43.291,34 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.711,02 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
27,12 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
43.258,26 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
6,62 TL 1,20%
solanaSOL/TRY
530,72 TL 0,96%

Paylaş

Kripto Para Yardım Kampanyası ve Borsaların Deprem Bağışları

6 Şubat Pazartesi günü sabaha karşı saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7,7 şiddetinde; saatler sonra Kahramanmaraş’ın bu kez Elbistan ilçesinde 7,6 şiddetinde arka arkaya 2 deprem meydana geldi. Türkiye olarak cumhuriyet tarihinin en büyük felaketini yaşadık ve 7 günlük milli yas ilan edildi. Depremlerde binlerce ev yıkıldı, binlerce insan hayatını kaybetti, on binlerce insan yaralandı. BTC Haber ailesi olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, tüm ülkeye geçmiş olsun diyoruz.

Tam 10 şehrin ve 13 milyondan fazla insanın doğrudan etkilendiği depremin yol açtığı kayıplar sebebiyle üzüntümüz tarifsiz, alınmayan önlemler nedeniyle öfkemiz büyük. Deprem sonrası ilk anda yaşadığımız çaresizlik ne kadar fazlaysa, ilerleyen saatlerde ortaya çıkan yardımlaşma ruhu sayesinde umudumuz da bir o kadar kocaman. Depremden önce ne yapılabilirdi sorusu unutulmamak üzere bir kenara dursun, depremden sonra nasıl tek yürek olduğumuzu anlatacağız bugün sizlere. 

Her afetten sonra olduğu gibi, tüm Türkiye yine bölgeye yardım edebilmek için adeta seferber oldu. Kripto sektörü de bunlardan biriydi.

Bu konuda en büyük girişim Haluk Levent önderliğindeki AHBAP oluşumundan geldi. 

Haluk Levent’in Twitter üzerinden açtığı ankete 1 milyondan fazla kişi katıldı ve Kripto hesabı açması yönünde %80 oranında oy çıktı. Bunun üzerine MASAK ile görüşülüp özel izinler alındı. Geçici bir kripto hesabı açılarak AHBAP yararına buraya bağışlar yapılması istendi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala