Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (6-13 Kasım)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 6 13 kasimfg

Her geçen gün kripto para sektöründe daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

FTX İflasını Açıkladı!

Bir süredir oldukça zor bir duruma giren FTX, yaşadığı kriz sonrası iflasını açıkladı. Twitter üzerinden açıklamada bulunan FTX, ABD’de iflas başvurusu yaptığını duyurdu. Bu iflas başvurusu içerisinde FTX.US ve Alameda‘nın da yer alması dikkat çekti.

Kripto Piyasasının 2022 3. Çeyrek Karnesi

2022 yılının 2. çeyreği aslında piyasa için pek iç açıcı geçmemişti. Ancak bu durum 3. çeyrekte az da olsa terse döndü. Üçüncü çeyrekte, toplam piyasa değeri, çeyreği yüzde 6.5’te veya ikinci çeyreğin sonundan yaklaşık 1.2 trilyon dolara yükseldi. Bununla birlikte piyasalarda hacim ve fiyat değişiklikleri nedeniyle sıralamalar da oldukça değiştir. Ethereum Classic (ETC), Merge’ten sonra 23. sıraya yerleşmeyi başardı. İlk 30’daki diğer dikkat çekişi yer değişiklikleri ise BUSD’nin 6. sıraya çıkması (yüzde 60 artış), MATIC’in 19’dan 15’e (yüzde 66 yükseliş) geçmesi ve UNI’nin ise 27. sıradan 18. sıraya (yüzde 129 artış) yükselmesi oldu.

Kripto Satın Almak İçin Çok Mu Geç? Kripto Parayla İlgili En Can Sıkıcı 5 Soru

Kripto para birimleri, doğru yapıldığında yüksek getiri sağlayan bir yatırım olduğunu kanıtlamıştır. Düşüş piyasasına rağmen, kriptoya ilgi hala artıyor. CryptoCom 2021 raporlarında okuyucularına kripto para sahiplerinin sayısının 295 milyona ulaştığını ve daha fazla büyümenin beklendiğini bildirdi.

Kripto Yolunu mu Kaybetti – Dünü, Bugünü ve Geleceği

Kasım 2021’de, kripto piyasası 3 trilyon USD’lik bir ATH piyasa değerine ulaştı. Bu ay itibariyle toplam piyasa değeri 1 trilyon USD’nin altında seyrediyor. Bu düşüş elbette bekleniyordu. Yaklaşık dört yıl önce, kripto piyasasının toplam piyasa değeri 200 milyar doların altındaydı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.030,28 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
22.602,90 TL 0,37%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.838,46 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,61 TL 0,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 13,53%
cardanoADA/TRY
5,93 TL 0,42%
matic-networkMATIC/TRY
16,03 TL 0,07%
Bağlantıyı kopyala