Kripto Para Borsası Bitget, 2022 Hedeflerini Paylaştı

kripto para borsasi bitget 2022 hedeflerini paylasti 1

2021 yılı bir şekilde geride kaldı. Şimdi ise gözler 2022’de. Birçok önemli kurum ve kuruluş, 2022 yılına dair tahminlerini yavaş yavaş paylaşır oldu. Önümüzdeki 12 ay içinde neler olabileceğine dair öngörülerini paylaşan bir şirket de kripto para platformu Bitget oldu. Bitget hem 2021 yılında yaşananları hem de 2022 yılında yaşanabilecekleri değerlendirdi.

Şirketin, 2022 yılı ile ilgili hedeflerine başlamadan önce 2021 değerlendirmesine bir göz atmak gerekiyor. Haberin devamında ise 2022 hedeflerini bulabilirsiniz.

Bitget için 2021 Nasıl geçti?

Bitget, 2021 yılına dair bazı değerlendirmeler yaptı. 2021’in kripto endüstrisi için önemli bir yıl olduğunu söyleyen şirket, 2021’de piyasaların daha önce benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadığına dikkat çekti. Burada öne çıkan konuları ise şöyle sıraladı:

Bitcoin‘in birden çok kez tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması,
NFT popülarite patlaması
DeFi‘nin merkezi hükümetler ve geleneksel finans kurumları tarafından yaygın olarak benimsenmesi

Bitget özelinde, şirketin dijital varlık işi dünya çapında çoğaldı. Şirket, türev borsaları arasında işlem hacmi açısından ilk 5’te konumlandığını söyledi. Ortalama günlük vadeli işlem hacminin 10 kat arttığını söyleyen Bitget, toplam yıllık gelirinin de 300 milyon doları gördüğünü belirtti.

kripto para borsasi bitget 2022 hedeflerini paylasti 5

Bitget ve Yatırımları

Bitget, Mart 2021’de merkeziyetsiz cüzdan şirketi Bitkeep’i satın aldığını açıkladı. Asya merkeli şirket ile birlikte Bitget, önemli bir CeFi ve DeFi trading platformu haline geldi. Buradaki bir diğer önemli katkı ise platforma olan kullanıcı trafiğinin artması oldu.

Bitget, yılın başlarında Foresight Ventures isminde bir yatırım şirketi kurdu. Bu şirket, Avalanche ve Arweave gibi saygın blok zincirleriyle ortaklıklara ve Republic Realm gibi birçok küresel yatırım kurumuyla kapsamlı işbirliğine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Şirketin aynı zamanda portföyünde Matrixport, RSS3, REALY, COLONY, EVERPAY ve DEFINA gibi birkaç gelecek vaat eden projeler yer alıyor.

kripto para borsasi bitget 2022 hedeflerini paylasti 3

Kripto para borsalarının düzenleyicilerle uyumlu olması, bu yılın en önemli konularından biri oldu. Bitget de buradaki konumunu koruduğunu söylüyor. Ayrıca şirket, Juventus’un ilk kol ortağı olmasıyla da dikkat çekti. Dünyanın önemli e-spor etkinliklerinden biri olan PGL Stockholm 2021’de de stratejik ortak olmasıyla öne çıktı. Plan, önümüzdeki çeyreklerde daha fazla sponsorluk anlaşması yapmak.

Şimdi gelelim 2022 yılına.

Bitget 2022 Yılından Ne Bekliyor?

Her şirket, 2022 yılını şimdiden planladı bile. Bitget de onlardan biri. Şirket, 2022 yılında Avrupa, Afrika ve Latin Amerika pazarlarında kullanıcı odaklı bir yaklaşımla genişlemeye devam etmeyi hedefliyor. Bu kapsamda değerli ürünler piyasaya sürülecek ve olası projeleri listelemek için inovasyon gücü kullanılacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.787,54 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.348,78 TL 4,48%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.117,18 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,36 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,69%
solana
Solana (SOL) 1.312,41 TL 9,07%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 2,73%
terra-luna
Terra (LUNA) 882,83 TL 2,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,42 TL 7,13%
Bağlantıyı kopyala