Kripto Borsası HotBit Para Çekim İşlemlerini Durduruyor

Kripto Borsasi HotBit Para Çekim İşlemlerini Durdurdu

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş sonrası birçok şirket operasyonlarını sürdürmekte zorlanırken, bazıları iflas bayrağı çekti. Bu noktada bir kesim şirketlerin para çekim işlemlerini durdurduğuna şahitlik ettik. Son olarak kripto para borsası HotBit de para çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

HotBit, Bir Sonraki Duyuruya Kadar Çekim İşlemlerini Durduruyor

Kripto para borsaları özellikle dalgalı piyasalardan en çok etkilenen iş modellerine sahipler. Bu durum şirketinlerin yatırımcılarına verdiği sözleri tutamamasına neden olabiliyor. Bu sözlerden biri de kripto para borsalarının kullanıcılarının varlıkları istedikleri an çekebilmesi. Ancak son dönemde müşterilerin varlıklarının verilmemesi sık sık yaşanıyor.

Celsius, Babel Finance ve son olarak HotBit: para çekim işlemlerin durduran şirketlerin sayısı arttıkça kripto şirketlerinin yarattığı algı kötü etkilenmeye devam ediyor.

Para çekim işlemlerini durdurduğunu açıklayan HotBit, yayımladığı basın açıklamasında yaşanan bu olayın sebebini açıkladı. Para çekim işlemlerinin durdurulması sebebi şu şekilde açıklanmış durumda:

“Yaşanan bu olayın nedeni, 2022’nin Nisan ayında Hotbit’ten ayrılan eski bir Hotbit yönetim çalışanının, geçtiğimiz yıl (Hotbit’in iç ilkelerine aykırı olan ve Hotbit’in bilinmediği) bir projede yer alması ve kolluk kuvvetlerinin artık ceza yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenildiğini düşündükleri bir projede yer almasıdır. Bu nedenle, Temmuz ayının sonundan bu yana bir dizi Hotbit üst düzey yöneticisi kolluk kuvvetleri tarafından mahkemeye çağrıldı ve soruşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, kolluk kuvvetleri, Hotbit’in normal şekilde çalışmasını engelleyen bazı Hotbit fonlarını dondurdu”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.041,77 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
25.086,06 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.464,31 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
9,23 TL 2,76%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
629,31 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,92%
Bağlantıyı kopyala