Kripto Borsası Hacimleri Merge Sonrasında Arttı

kripto borsasi hacimleri merge sonrasinda artti

Bitcoin’in ardından en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un uzun bir süredir beklenen Merge yükseltmesi kısa bir süre önce başarılı bir şekilde gerçekleşti. Ethereum Merge’ü sonrasında kripto para borsalarındaki işlem hacimleri, ayın başından bu yana artmış durumda.

Ethereum Merge’ü İle Kripto Borsa Hacimleri Arttı

Ethereum’un Merge yükseltmesi, kripto para madencilik şirketlerini olumsuz etkilerken, kripto para borsalarını olumlu etkiliyor. The Block Research verilerine göre, Ethereum’un fiyatları son günlerde düşse de, kripto para borsalarında Ethereum’a ilgi artmaya devam ediyor.

Crypto Compare tarafından sağlanan verilere göre, kripto para borsalarının ticaret hacimleri için günlük ve yedi günlük ortalama, 6 Eylül’de 18.1 milyar dolardan 16 Eylül tarihinde 28.6 milyar dolara yükselmiş durumda. Kripto para borsalarında Ethereum’da yaşanan bu ticaret faaliyetlerindeki artış, Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçişinin ortasında geldi. Ethereum’un uzun süredir beklenen Merge yükseltmesi, geçtiğimiz günlerde başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

kripto borsasi hacimleri merge sonrasinda artti 2

CoinGecko verilerine göre, kripto para borsası FTX’in, ABD operasyonlarını yürüten FTX.US borsasında Ethereum yatırımcıları, son 24 saat içinde toplam hacminin yaklaşık yüzde 43’ünü kapsayan hacimdeki artışın çoğunluğunu oluşturdu. Benzer bir şekilde Ethereum’da (ETH) kripto para borsası Coinbase’de 24 saatlik değişim hacminde yaklaşık yüzde 34 ile öncülük etti. Ethereum’un fiyatına gelecek olursak haberin yazımı esnasında Ethereum geçtiğimiz aya göre yüzde 2’den fazla düşüş göstererek 1.468.23 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
370.396,81 TL 0,48%
ethereumETH/TRY
24.632,42 TL 1,78%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.424,09 TL 0,39%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,07 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,93 TL 0,89%
solanaSOL/TRY
623,86 TL 1,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,18 TL 5,18%
Bağlantıyı kopyala