Kripto Borsası Binance, Reuters Haberine Yanıt Verdi

kripto borsasi binance reuters haberine yanit verdi

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, gün içindeki Reuters haberi hakkında yeni bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Reuters’ın haberini yalanladı.

Binance, Reuters İddialarını Yalanladı

Kripto para borsası Binance, gün içinde Reuters tarafından yayınlanan ve şirketin 2020 ve 2021 yılındaki müşteri fonlarını gelirle karıştırdığını iddia eden bir habere karşı çıktı. Şirket yaptığı açıklamada, haberin zayıf olduğu belirtildi.

Binance strateji müdürü Patrick Hillmann tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisinde, “1000 kelimelik komplo teorilerini (yanlış olduğunu açıkladığımız) ‘eski bir içeriden’ başka sıfır kanıtla sabitlediler. Şirketin geçmişte düzenleyici eksiklikleri olduğu konusunda çok açık olduk.” ifadesine yer verildi.

kripto borsasi binance reuters haberine yanit verdi 2

Reuters tarafından ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberde, Binance’in neredeyse her gün milyarlarca doları, şirketin şu anda iflas etmiş olan ABD’li kredi kuruluşu Silvergate Bank’ta tuttuğu hesaplarda karıştırdığını bildirdi. Reuters haberini banka kayıtlarına da dayandırıyor. Haberde, 10 Şubat 2021’deki bir örnekte Binance’in kurumsal bir hesaptan 20 milyon dolar ile müşteri parası alan bir hesaptan 15 milyon doları karıştırdığı iddia edildi.

Son olarak Binance sözcüsü Brad Jaffe açıklamasında, Silvergate Bank hesaplarının kullanıcı mevduatlarını kabul etmek için kullanmadığını ve bundan ziyade kullanıcıların kripto alımlarını kolaylaştırmak adına kullandığını şu sözlerle dile getirdi:

Bunlar yüzde 100 kurumsal fonlar olduğu için hiçbir zaman karışıklık olmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.439,25 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
38.078,16 TL 1,23%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.245,19 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
19,99 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
10,39 TL 8,20%
cardanoADA/TRY
7,56 TL 0,49%
staked-etherSTETH/TRY
38.046,97 TL 1,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
422,08 TL 3,98%
Bağlantıyı kopyala