bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,148.99 0.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,519.55 0.09%
bnb
BNB (BNB) $ 595.12 0.28%
solana
Solana (SOL) $ 174.30 3.23%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593499 2.69%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436717 0.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134046 6.99%

Kore Borsası Upbit Listeledi, Polygon (MATIC) Yüzde 25 Arttı

kore borsasi upbit listeledi polygon matic yuzde 25 artti

Polygon (MATIC), Güney Kore’de faaliyet gösteren kripto varlık alım satım platformu Upbit tarafından listelendi. Upbit’in MATIC tarafından listeleneceğinin açıklanmasının ardından MATIC fiyatı da yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

Upbit Listeledi, Polygon (MATIC) Yüzde 25 Yükseldi

Kripto varlık alım satım platformu Upbit’in MATIC’i listeyeleceğini açıklamasının ardından MATIC fiyatı yükseldi. Upbit borsasını kullananlar artık minimum 10 MATIC depozito ile işlem yapabilecek.

Bu haberin yayılmasıyla birlikte Polygon’un MATIC’i yüzde 25’lik bir ralli yaptı ve 1,60 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı.

kore borsasi upbit listeledi polygon matic yuzde 25 artti 2

Upbit’in listelediği kripto varlık yalnızca MATIC olmadı. Aynı zamanda Solana’nın SOL’u ve NuCypher de listelenen varlıklar arasında yer aldı. Bu duyulardan sonra, SOL da yüzde 5,8’lik artış yaşadı. Diğer yandan NuCypher’in fiyatı yüzde 678 artarak 2,61 dolara ulaştı.

Kripto varlıklar, borsalarda listelendiğinde fiyatlarında da yukarı yönlü hareketler olabiliyor. Yaz ayları boyunca, bazı kripto varlıklar da ABD borsası Coinbase’de listelendikten sonra iki ya da üç haneli kazançlara ulaştı. Bunların arasında yüzde 127 ile Harvest Finance’ı sayabiliriz.

Güney Koreli kripto varlık borsası Upbit, müşteri talebini karşılamak için daha fazla varlık listelemeye devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala