Konvoy Ventures, Web3 Oyunları için 150 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

konvoy ventures web3 oyunlari ic

Web3 teknolojisinin gelişmesi ile beraber bu alandaki çalışmalar artış gösteriyor. Son olarak elde edilen bilgilere göre; girişim sermayesi şirketi Konvoy Ventures, Web3 ve Blockchain tabanlı oyunları hedefleyen oyun yatırımı için 150 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu. 

Konvoy Ventures’dan Web3 Oyunları için 150 Milyon Dolarlık Fon

Konvoy Ventures, Web3 ve Blockchain tabanlı oyunları hedefleyen oyun yatırımı için 150 milyon dolarlık yeni fon başlattığını duyurdu. 

Yapılan basın açıklamasına göre, fon aynı zamanda eğitim ve sağlık gibi sektörlerin kesişim noktasındaki oyun platformlarına ve şirketlere de bakacak. Coğrafi olarak fon, Asya ve Latin Amerika’daki erişimini genişletirken ABD, Avrupa ve Afrika’ya odaklanmaya devam edecek. 

konvoy ventures web3 oyunlari icin 150 milyon dolarlik fon baslatti

Bununla beraber şirket, oyun endüstrisinin gelişmesinden yararlanmayı düşünüyor. Ayrıca konu ile ilgili olarak yönetici ortak Jackson Vaughan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu yeni fon, yalnızca ek coğrafi bölgelere değil, aynı zamanda yeni şirket ve teknoloji türlerine de odaklanmamıza izin verecek. Fon I’in lansmanından bu yana büyümemiz ve sektör üzerindeki etkimiz, bir parçası olmak için olağanüstüydü ve dünyanın benzeri görülmemiş bir bozulma yaşadığı bu dönemden öğrenilecek bir ana şey varsa, önümüzde çok büyük bir fırsat olduğudur.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala