bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,733.81 4.85%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,338.63 4.79%
bnb
BNB (BNB) $ 554.07 3.12%
solana
Solana (SOL) $ 151.98 5.06%
xrp
XRP (XRP) $ 0.530415 2.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43489 0.99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117846 4.25%

Kokoa Finance Yatırım Aldı! Klaytn’da DeFi Oluşturacak

kokoa finance 23 milyon dolar yatirim aldi

Merkezi olmayan finans protokolü Kokoa Finance, yatırım turunu tamamladı. Yatırım turunun liderliğini Hashed ve Sky Vision Capital üstlendi. a41 Ventures gibi bir dizi bireysel melek yatırımcının da katıldığı turda toplamda 2,3 milyon dolar toplandı. Toplanan fon, Güney Kore’nin en büyük mesajlaşma uygulaması olan Kakao’nun blockchaini Klaytn üzerinden DeFi oluşturmak için kullanılacak.

Kokoa Finance, 2,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

30 Eylül günü yapılan duyuruya göre Kokoa Finance, Silikon Vadisi blockchain girişimlerinden biri olan Hashed tarafından yönetilen seed yatırım turunda 2,3 milyon dolar topladı. alınan yatırım, Klaytn’da DeFi‘nin benimsenmesini hızlandırmak için kullanılacak. Bunun için Kokoa stablecoini (KSD) oluşturulacak.

kokoa finance 23 milyon dolar yatirim aldi 2

Kokoa, MakerDAO teminatlı kasa modeli üzerinde önemli bir yenilik sunacak. KSD stablecoin oluşturmak için faiz ödemesi ihtiyacını ortadan kaldıracak. Bunun yerine, Kokoa Teminatlı Borç Pozisyonlarında tutulan varlıklar, Klaytn’in getiri yaratma fırsatlarında kullanılarak düşük riskli getiri üretilecek ve protokol için sermaye verimliliği artırılacak.

Kokoa Finance Kurucusu Jwon Do konuyla ilgili şunları söyledi:

“Klaytn’in gelecekte dalgalar yaratacak gizli mücevher platformlarından biri olduğuna inanıyoruz. DeFi ekosistemi hala olgunlaşmamış ve zaten önemli başarısı göz önüne alındığında, onu almak isteyen herkes için harika bir fırsat. Önce Kokoa ve KSD’yi piyasaya sürerek, bu zincirde DeFi benimseme çarkını başlatmayı ve halıyı döşemeyi umuyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala