bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,247.21 0.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,394.17 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 568.79 0.78%
solana
Solana (SOL) $ 155.91 2.60%
xrp
XRP (XRP) $ 0.635499 10.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.439453 0.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121903 1.81%

Kiyosaki: “Bitcoin almamak için çok fazla bahane duyuyorum”

kiyosaki bitcoin tavsiye

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, insanları Bitcoin satın almaya teşvik ederken çok fazla bahaneyle karşılaştığını belirtti. Yazar, önemli önerilerde bulundu.

Sık sık Bitcoin, altın ve gümüş tavsiyesinde bulunan Robert Kiyosaki, X üzerinden yaptığı paylaşım ile büyük bir ilgi gördü. Yatırımcılara seslenen Kiyosaki, “Kaybedenlerden olmayın” yorumunda bulundu.

Kiyosaki Bitcoin tavsiyesini yineledi

Kiyosaki, Bitcoin tavsiyesi verirken çok fazla bahaneyle karşılaştığını ve bu bahaneler karşısında hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

Ünlü yazar, yatırımcıların en yaygın bahanesinin “Bitcoin’in çok pahalı”olduğunu belirtti. Kiyosaki’ye göre, BTC her ne kadar yüksek bir seviyede olsa da gideceği yer kadar yüksek seviyede değil. Yazar, “Ben sadece zengin babamın yatırım konusundaki dersini tekrarlıyorum” yorumunda bulundu.

Kiyosaki, herkesin BTC’yi 10 dolar seviyesinden almayı düşlediğini ancak o günlerin geride kaldığını söyledi. Fiyata bakılmamasını öneren yazar, “Kârınız satın aldığınızda elde edilir, sattığın zaman değil.” dedi.

Daha önce de Bitcoin, altın ve gümüş konusunda alım tavsiyesi veren Kiyosaki, bu görüşünü tekrarladı. Ünlü isim, yatırımcıların bütçeleri kadar BTC satın alması gerektiğini dile getirdi.

Bitcoin analisti Willy Woo, Kiyosaki’nin paylaşımına yorum yaptı. Woo, BTC’nin koşusunun herkes yatırım yaptığında sona ereceğini ve henüz insanların yüzde 4,7’sinin yatırım yaptığını belirtti.

Woo, insanların herkes yatırım yapana kadar BTC satın almaya devam etmesi gerektiğini ifade etti. Bitcoin analistine göre, bu davranış risk sermayedarlarının stratejilerinden sadece birisi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala