bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,441.27 0.36%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,486.29 0.34%
bnb
BNB (BNB) $ 586.51 0.79%
solana
Solana (SOL) $ 134.42 2.60%
xrp
XRP (XRP) $ 0.486087 0.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.37541 2.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123903 0.48%

Keiretsu Forum Türkiye’den Finceptor’a yatırım

Keiretsu Forum Turkiyeden Finceptora yatirim

Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Finceptor‘a yatırım yaptı. Yatırımın 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiği bildirildi.

Keiretsu Forum Turkiyeden Finceptora yatirim22

DeFi protokolü Finceptor‘a 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım geldi. Web3 sermaye ve likidite finansman platformu olan Finceptor, projelerin token arzı sürecindeki aşamalarda finansman erişimi sağlıyor. Finceptor Kurucu Ortakları Can Kocagil, Arman Vural Budunoğlu, Güneş Serel, Ege Kafalı ve Emre Dönmez, girişimlerini 1 yılda geliştirdiklerini belirterek, “50 binin üzerinde Web3 yatırımcı topluluğumuz ve 5 binden fazla KYC’li kullanıcımız var. Polygon’un Hypernest DeFi hızlandırma programından mezun olan Finceptor, aynı zamanda Web3 dünyasının önemli isimlerinden Brinc ve Türkiye’deki önemli bankalar Yapı Kredi ve Neohub tarafından destekleniyor. ICO öncesi ve sonrasındaki aşamalarda likidite finansmanı sağlayan finansal ürünler sunarak fonlanan Web3 projelerinin DeFi dünyasında daha derin ve verimli marketlere sahip olmasını sağlayarak, yeni kullanıcılar ve trader’lar çekebilmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda yatırımcı koruma modellerimiz, yatırım ön koşullarının esnekliği, regülasyona uyumlu altyapımız ve proje seçimi alanında ince elenip sık dokunması ile rakiplerimizden ayrışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hedef ve planlarından bahseden şirketin CEO’su Can Kocagil, “Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldık. Hedefimiz; Türkiye ve Asya’daki en büyük Web3 yatırımcı topluluklardan biri haline gelmek. Web2 ve CeFi yatırımcılarına yeni bir varlık sınıfı ve yatırım modeli tanıtarak geleceğin Web3 dünyasının bir parçası olmalarını istiyoruz” dedi. Kocagil, “Topluluğu ön plana çıkaran yeni fonlanma ve finansman modelleri ile geleceğin Web3 projelerinin sadece kurumsal sermayelere bağımlı kalmadan, geleceğin finansman yöntemleri ile fonlanabilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala