bitcoinBTC/TRY
741.470,40 TL 1,95%
ethereumETH/TRY
45.886,69 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
27,45 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.929,73 TL 1,16%
xrpXRP/TRY
14,02 TL 1,72%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
45.899,59 TL 2,88%
cardanoADA/TRY
6,90 TL 1,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
551,20 TL 4,64%

Paylaş

Kanada BTC borsasından ortaklık hamlesi

40757

Kripto para piyasasında ortaklık haberleri ile çok sık karşılaşıyoruz. Bull Bitcoin da Kosta Rika’nın başlıca fiat ödeme sistemi SINPE Movil ve yerel bir kripto cüzdan çözümü olan Bitcoin Jungle ile ortaklık kurmaya karar verdi.

Kanada BTC borsası Kosta Rika’nın başlıca fiat ödeme sistemi ile yan yana

Merkezi Kanada’da bulunan ve saklamaya tabi olmayan bunun yanında sadece Bitcoin‘e yönelik bir borsa olan Bull Bitcoin, Kosta Rika’nın başlıca fiat ödeme sistemi olan SINPE Movil ve yerel bir kripto cüzdan çözümü olan Bitcoin Jungle ile ortaklık kurdu.

40757

Bull Bitcoin’in yaptığı açıklayamaya göre; hem Kosta Rika vatandaşları hem de yabancılar yerel para birimi Colones’u Bitcoin’e dönüştürebilecek. Bull Bitcoin ayrıca normal banka transferleri yoluyla hem Colones hem de USD cinsinden banka hesaplarına (IBAN) ve bu hesaplardan dönüşüm yapılmasına da olanak tanıyacak.

Aslında borsa, Bitcoin Jungle cüzdanı üzerinden çalışacak ve kullanıcılar fiat paralarını SINPE Movil aracılığıyla Bull Bitcoin’e göndererek Bitcoin satın alacak. Bunun yanında Bitcoin Jungle hesaplarına BTC alacak. Bull Bitcoin’in vurguladığı gibi bu, yatırımcıların Bitcoin’lerini fiat para birimiyle hızlı ve etkili bir şekilde paraya çevirmelerini mümkün kılaca.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala