JPMorgan’dan Türkiye Açıklaması

jpmorgandan turkiye aciklamasi

Bankacılık devi JPMorgan, ülkemizde 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin ardından yeni açıklamalarda bulundu. JPMorgan tarafından yapılan açıklamada, depremin hasarı ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni faiz kararı hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

Deprem Hasarı 25 Milyar Dolar Seviyesinde

JPMorgan tarafından yapılan açıklamada 6 Şubat tarihinde meydana gelen yıkıcı depremin Türkiye üzerindeki etkilerine dair bazı tahminlerde bulunuldu. JPMorgan tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerden kaynaklanan doğrudan maliyetlerinin, büyüyen yerli hasılanın yüzde 2.5’i ya da 25 milyar dolar olabileceği belirtildi.

jpmorgandan turkiye aciklamasi 2

Türkiye ve Suriye’deki depremlerden kaynaklanan depremlerin ardından hayatını kaybeden kişilerin sayısı birleşik olarak 41.000’in üzerine çıktı ve gerçekleşen depremler sonrasında milyonlarca kişi insani yardımlara ihtiyaç duyuyor. Ülkemizdeki zorlu kış koşulları sebebiyle pek çok kişi de evsiz kaldı.

Ekonomist Fatih Açelik müvekkillerine yazdığı bir notta, “Türkiye’deki deprem trajik bir can kaybına neden oldu ve büyük miktarda olumsuz sonuçlara neden oldu.” dedi. JPMorgan açıklamasında ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın gelecek haftaki toplantısında faiz oranlarını 100 baz puan daha indirerek yüzde 8’e indirmesini beklediğini de dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala