JPMorgan’dan Dogecoin ve Robinhood Uyarısı

jpmorgandan dogecoin ve robinhood uyarisi

JPMorgan, 35 dolar fiyat hedefine bağlı kalarak Robinhood hissesi üzerinde “düşük ağırlık” notunu sürdürdü. Diğer taraftan Analist Kenneth Worthington, kripto para borsasını savunmasız bir durumda olduğunu düşünmesinin temel sebebi olarak zayıf Dogecoin (DOGE) hacimlerini gösterdi.

Meme kripto para, 2. çeyrekte borsanın kripto kaynaklı gelirin yüzde 62 oluşturuyor. Ek olarak Worthington, kripto para odaklı ticaret platformlarının aksine, Robinhood’un bu Ekim ayında ticaret hacimlerinde bir artış kaydetmediğini de ekledi:

“3. çeyrek hacimleri gücünü sürdürürken, 2. çeyrek seviyelerine kıyasla önemli ölçüde yavaşlamış durumda”

jpmorgandan dogecoin ve robinhood uyarisi

JPMorgan, Dogecoin ve Robinhood’un Performansını Eleştirdi

Dogecoin bu ay sadece yüzde 15’lik bir artışla, rakibi Shiba Inu’nun odukça altında performans gösterdi. 

Ek olarak dün, Robinhood CEO’su Vladimir Tenev’in, sosyal medyadaki yaygın spekülasyonlar arasında SHIB için planların listelenmesiyle ilgili bir sorudan kaçması dikkatlerden kaçmadı.

Eylül ayı sonlarında Worthington, 1 Aralık’taki kilitlenme süresinin sona ermesinden sonra şirketin hisselerinin önemli bir satış baskısı yaşayabileceğini de ekledi.

Robinhood’un 26 Ekim’de üçüncü çeyrek kazançlarını açıklayacağını da hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 716.730,73 TL 2,10%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.066,92 TL 3,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.788,27 TL 0,59%
tether
Tether (USDT) 12,55 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.671,48 TL 2,72%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 3,08%
xrp
XRP (XRP) 12,55 TL 0,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,19 TL 3,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,54 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala