bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 58,775.75 1.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,179.64 2.12%
bnb
BNB (BNB) $ 535.46 1.56%
solana
Solana (SOL) $ 142.89 0.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.449117 2.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.400586 3.90%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.110968 1.71%

Joe Biden yönetimine “Kriptoda berbatsınız” yakıştırması

joe biden kripto

Milyarder iş insanı Mark Cuban öncülüğünde düzenlenen toplantıya katılanlar SEC Başkanı Gary Gensler’a ateş püskürürken, sert eleştirilerin payından Joe Biden yönetimi de nasibini aldı.

Kripto sektörünün Amerikalı paydaşları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler’a karşı ayaklanmaya başladı. Özellikle milyarder isim Mark Cuban, ABD Başkanı Joe Biden’ın Gensler’ı kovması gerektiğini söyledi.

Kripto yöneticileri hayal kırıklıklarını dile getirdiler

Willard Hotel’de düzenlenen yuvarlak masa toplantısına, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Galaxy kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz ve SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci gibi kripto sektörünün önemli isimleri de katıldı.

Toplantıya katılanlar arasında Başkan Joe Biden‘ın kıdemli danışmanı Anita Dunn da yer aldı. Grup, kripto topluluğuyla Biden arasındaki gergin ilerleyen iletişimi ele almak üzere Dunn’la bir araya geldi.

Milyarder Mark Cuban öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, SEC Başkanı Gary Gensler özelinde hayal kırıklıkları dile getirildi.

Joe Biden’ın danışmanına sert sözler

Biden’ın danışmanı, katılımcıların yönetime yönelik hoşnutsuzluklarını dinledi. Toplantıda söz alan iş insanlarından birisi ABD Başkanı’nın danışmanı Dunn’a “Kriptoda berbatsınız” dedi.

Toplantıda yer alan Senatör Kirsten Gillibrand, dijital varlıkları düzenlemenin zorluklarından bahsetti. Senatör, Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis ile düzenlemeye yönelik adımlardan yeni stablecoin mevzuatı hakkında konuştu.

Öte yandan toplantıya ilk tepki ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal’dan geldi. Grewal, Biden’ın danışmanının toplantıda olmasını bir ilerleme olarak nitelendirdi. Toplantıdan çıkan Grewal, iyimser bir duruş sergilediğini söyledi.

Crypto Council for Innovation başkanı Sheila Warren, Biden’ın danışmanının ciddi bir tavır takındığını söyledi. Warren, “Ses tonu, tavrı ve vücut dili bana bunu ciddiye aldığını ve insanların söyledikleriyle gerçekten ilgilendiğini gösterdi… Kesinlikle daha fazlasını öğrenmeye hevesliydi” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala