Janet Yellen, FTX İflası ile İlgili Konuştu

janet yellen ftx iflasi ile ilgili konustuddffg

İflas bayraklarını çeken kripto para borsası FTX ile ilgili birçok isim açıklamalarda bulunuyor. Bu kez bir açıklamada ABD Hazine Bakanı Janet Yellen‘dan geldi. Yellen, Sam Bankman-Fried’in FTX’in çöküşünün kripto para pazarının “çok dikkatli bir düzenleme” gerektirdiği dile getirdi.

Janet Yellen: FTX Kripto Düzenlemesine İhtiyaç Olduğunu Gösteriyor

Kripto para sektöründe uzun süredir iflas haberleri ile sık sık karşılaşır olduk. Son yaşanan FTX krizi ile genel olarak her iflas haberlerinden sonra ortaya kripto para düzenlemesi gündeme taşınıyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da FTX’in iflası sonrası bu konuyu yeniden gündeme taşıdı.

janet yellen ftx iflasi ile ilgili konustudfggs

Yellen, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Diğer düzenlenmiş borsalarda, müşteri varlıklarının ayrılığına sahip olursunuz. Bir borsanın müşterilerinin mevduatlarını kullanabileceğiniz ve onları, kaldıraçlı, riskli yatırımlar yapmak için kontrol ettiğiniz ayrı bir kuruluşa ödünç verebileceğiniz fikri buna izin verilmez.

Yellen ayrıca, perakende yatırımcılar için kayıplardan yakınırken, kripto finansal sisteme daha fazla gömülü olsaydı FTX fiyaskosunun daha kötü olabileceğini söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
309.039,48 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
22.766,13 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.853,87 TL 5,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
7,60 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 4,45%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,79%
matic-networkMATIC/TRY
16,08 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala