bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,907.39 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,148.21 2.64%
bnb
BNB (BNB) $ 573.89 2.60%
solana
Solana (SOL) $ 149.07 4.31%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524946 1.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.497038 3.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158976 3.52%

İsviçreli kripto fonu, FTX yüzünden baskına uğradı

İsviçreli kripto fonu, FTX yüzünden baskına uğradı

Kripto para ve finans dünyasının tanınan hedge fonu Tyr Capital, FTX’in iflası nedeniyle yıllar sonra ofisine baskın yedi. Borsanın çöküşünden etkilenen İsviçre merkezli fonun müşterilerinden TGT, Tyr Capital’in uyarılara rağmen yanlış yönetilmesi sonucunda varlıklarını kaybettiğini iddia etti. 

FT’nin haberine göre Cayman Adaları’ndaki müşteri şirketin açtığı dava sonrası Cenevre’de savcı istemiyle Tyr Capital’in ofislerine baskın düzenlendi. 

Baskın sonrası konuşan Tyr Capital kaynakları, haklarındaki iddiaları yalanladı. Basına yansıyan bilgilere göre suçlamanın hedefindeki şirketin baş yatırım sorumlusu Edouard Hindi, davaya sanık yerine tanık olarak katıldı. 

İsviçre merkezli kripto hedge fonuna daha açan TGT, şirketin varlıklarını FTX’in iflas ettiği günden önce geri çekmek için hiç bir hamle yapmadığını savundu. Müşteri şirket, Tyr Capital’in önlem almaması nedeniyle kaybettiği 22 milyon doların peşinde.

Bir zamanların en büyük kripto borsaları arasında yer alan FTX, borsa kurucusu Sam Bankman-Fried’ın müşteri varlıklarını yan iştirak Alameda Research’e taşıdığının ortaya çıkmasıyla iflas etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala