İsviçre Posta Servisi Polygon Blockchain’i Kullanıyor

isvicre posta servisi polygon blockchaini kullaniyor

İsviçre ulusal posta servisi, İsviçre Kripto Damgası’nı başlatmayı planlıyor. Swiss Post tarafından yayınlanan bir habere göre, her yıl yaklaşık 50 farklı yeni pul basan Swiss Post yeni bir pul piyasaya süreceğini açıkladı. Ayrıca her tasarım Polygon Blockchain’de saklanıyor.

İsviçre Kripto Damgası, 25 Kasım’da İsviçre pulu tarihinde bir dönüm noktasını temsil eden, çok farklı bir pul türünü piyasaya sürecek. İsviçre Kripto Damgası, Swiss Post’un pulların fiziksel dünyası ile dijital kripto evreni arasındaki boşluğu doldurmasını sağlayacak.

C61EC8BA E55B 4338 B8C0 0B188D75F570

İsviçre Kripto Damgası için Polygon Blockchain

Swiss Post söz konusu kripto damgasını şöyle açıklıyor:

İlk bakışta, İsviçre Kripto Damgası sıradan herhangi bir damgaya benziyor. Kendinden yapışkanlıdır, Matterhorn’u ve ayı mavi bir arka plan üzerinde gösterir ve nominal değeri 8.90 franktır. Sahipler, diğer pullar gibi posta öğelerini belirtmek için kullanabilirler. 

Ayrıca belirtmek gerekirse, gerçek kripto damgası dijitaldir ve bir dijital koleksiyoncu öğesidir. Bununla beraber her fiziksel İsviçre Kripto Damgası, bir Blokchain’de saklanan dijital bir damgaya erişim sağlar.

Swiss Post sözcüsü konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

İsviçre Kripto Pulu satın alırken, müşteriler bununla hangi dijital tasarımın bağlantılı olduğunu bilmiyorlar. Alıcılar, yalnızca çevrimiçi olduklarında fiziksel damgalarının dijital ikizinin nasıl göründüğünü keşfederler. Buna, fiziksel damganın yanında basılmış bir QR kodu aracılığıyla erişilir. Müşteriler bu kodu tarayarak dijital kripto damgalarını çevrimiçi olarak görebilirler.

Ayrıca İsviçre Kripto Damgası, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya sürülecek. Aynı zamanda İsviçre’nin ilk kripto pulu bu tarihten itibaren seçili Swiss Post şubelerinde satışa sunulacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.863,38 TL 1,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.285,71 TL 0,20%
cardano
Cardano (ADA) 20,35 TL 0,58%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.782,50 TL 0,32%
xrp
XRP (XRP) 10,94 TL 13,51%
solana
Solana (SOL) 1.396,67 TL 2,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 328,34 TL 8,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,22 TL 0,86%
Copy link
Powered by Social Snap