bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,980.95 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,128.94 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 581.25 0.35%
solana
Solana (SOL) $ 173.61 0.46%
xrp
XRP (XRP) $ 0.523013 0.05%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.480574 0.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.155087 0.42%

İsviçre Maliye Bakanından Credit Suisse Açıklaması

isvicre maliye bakanindan credit suisse aciklamasi

Geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren bankalardan olan Silvergate Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflasının ardından ABD’de bankacılık krizi konuşulmaya başlanmıştı. ABD’deki bankalarla benzer şekilde, İsviçre’de faaliyet gösteren ve bir süredir zor durumda olan Credit Suisse’nin UBS tarafından satın alınması hakkında İsviçre Maliye Bakanı açıklama yaptı.

İsviçre Maliye Bakanı UBS’nin Credit Suisse Satın Alımına Değindi

İsviçre Maliye Bakanı Karin Keller-Sutter, UBS’nin Credit Suisse’i satın almasına değindi. Karin Keller-Sutter, açıklamasında UBS’nin devlet destekli Credit Suisse’i davralmasının siyasi engeller olmadan sorunsuz bir şekilde ilerlemesi gerektiğini dile getirdi.

İsviçre parlamentosu, Credit Suisse’in çökmek üzere olması sonrasında İsviçre makamları tarafından tasarlanan acil birleşmeyi görüşmek için önümüzdeki hafta olağanüstü bir toplantı gerçekleştirecek.

isvicre maliye bakanindan credit suisse aciklamasi 2

UBS’nin satın alımını desteklemek ve bankanın kontrolsüz başarısızlığının tetikleyebileceği mali bir çöküşün önüne geçmek için 287 milyar dolarlık likidite desteği ve devlet garantisi teklifinde bulunuldu. Karin Keller-Sutter açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

UBS ile Credit Suisse arasında bir birleşme anlaşması bulunuyor. Bu noktada yönelim olarak sürecin sorunsuz geçmesi adına Credit Suisse için gerekli olan likidite akışını sağlayacağız.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala