İsviçre Maliye Bakanından Credit Suisse Açıklaması

isvicre maliye bakanindan credit suisse aciklamasi

Geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren bankalardan olan Silvergate Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflasının ardından ABD’de bankacılık krizi konuşulmaya başlanmıştı. ABD’deki bankalarla benzer şekilde, İsviçre’de faaliyet gösteren ve bir süredir zor durumda olan Credit Suisse’nin UBS tarafından satın alınması hakkında İsviçre Maliye Bakanı açıklama yaptı.

İsviçre Maliye Bakanı UBS’nin Credit Suisse Satın Alımına Değindi

İsviçre Maliye Bakanı Karin Keller-Sutter, UBS’nin Credit Suisse’i satın almasına değindi. Karin Keller-Sutter, açıklamasında UBS’nin devlet destekli Credit Suisse’i davralmasının siyasi engeller olmadan sorunsuz bir şekilde ilerlemesi gerektiğini dile getirdi.

İsviçre parlamentosu, Credit Suisse’in çökmek üzere olması sonrasında İsviçre makamları tarafından tasarlanan acil birleşmeyi görüşmek için önümüzdeki hafta olağanüstü bir toplantı gerçekleştirecek.

isvicre maliye bakanindan credit suisse aciklamasi 2

UBS’nin satın alımını desteklemek ve bankanın kontrolsüz başarısızlığının tetikleyebileceği mali bir çöküşün önüne geçmek için 287 milyar dolarlık likidite desteği ve devlet garantisi teklifinde bulunuldu. Karin Keller-Sutter açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

UBS ile Credit Suisse arasında bir birleşme anlaşması bulunuyor. Bu noktada yönelim olarak sürecin sorunsuz geçmesi adına Credit Suisse için gerekli olan likidite akışını sağlayacağız.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.262,05 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.229,84 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.253,00 TL 0,74%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,63 TL 5,43%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,45%
staked-etherSTETH/TRY
38.226,01 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,74%
matic-networkMATIC/TRY
18,18 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala