bitcoinBTC/TRY
1.271.084,22 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
68.633,81 TL 0,72%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
7.013,58 TL 3,30%
xrpXRP/TRY
19,81 TL 6,28%
solanaSOL/TRY
2.218,82 TL 7,72%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
18,20 TL 27,77%
staked-etherSTETH/TRY
68.598,82 TL 0,74%
dogecoinDOGE/TRY
2,97 TL 5,62%

Paylaş

İstanbul’un Kar Manzarası NFT Oldu, 0.34 ETH’ye Satıldı

istanbulun kar manzarasi nft oldu 0 34 ethye satildi

İstanbul, geçen 4 gün boyunca kar manzaralarına ev sahipliği yaptı. Birçok önlemin alındığı İstanbul’da bu kez kar çile olmadı diyebiliriz. Diğer yandan birbirinden güzel kar manzarası fotoğrafları da paylaşıldı. Bu fotoğraflardan biri NFT oldu. İstanbul’un kar manzarası fotoğrafını NFT haline getiren eser sahibi bunu OpenSea’de sattı.

İstanbul’un Kar Manzarası NFT Olarak Satıldı

Twitter’da Hasan Aydın isimli bir kullanıcı, 12 Mart Cumartesi günü İstanbul’daki kar manzarasını fotoğrafladı. Aydın, elektrik direğine bağlı olan bir elektrikli scooter’ın fotoğrafını çekti ve bunu Twitter üzerinden paylaştı. Kısa süre içinde binlerce beğeni alan fotoğraf sonrasında NFT haline getirildi.

Aydın, bir sonraki tweetinde çok fazla yorum aldığı için fotoğrafı NFT haline getirdiğini ve OpenSea’de satış çıkardığını söyledi.

Sonrasında metehan777 isimli kullanıcı, esere 0.34 ETH ödedi.

Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, haberin yazımı itibariyle, 2.570 dolardan alıcı buluyor. Yani son kurla eser yaklaşık 874 dolara satıldı diyebiliriz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala