bitcoinBTC/TRY
1.598.221,03 TL 1,12%
ethereumETH/TRY
91.763,31 TL 1,49%
tetherUSDT/TRY
30,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
11.682,84 TL 6,24%
solanaSOL/TRY
3.251,04 TL 3,18%
xrpXRP/TRY
16,96 TL 2,70%
staked-etherSTETH/TRY
91.819,26 TL 1,26%
usd-coinUSDC/TRY
30,95 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
18,50 TL 3,96%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,25 TL 2,70%

Paylaş

Islamic Coin, 1 Eylül’de piyasaya sürülecek

Islamic Coin 1 Eylulde piyasaya surulecek2 1

İslami usullere uygun kripto para Islamic Coin (ISLM), 1 Eylül’de piyasa sürülecek. Projeden yapılan açıklamada, İslami finansta devrim yapılmasının hedeflendiği kaydedildi. Şeriat uyumlu dijital para biriminin 2 milyar kişiye hitap etmesi bekleniyor.

Islamic Coin, Temmuz 2023 itibarıyla 400 milyon ABD doları fon topladı. Projenin şeriat uyumlu ilk kripto varlık olduğu ifade ediliyor. Projenin arkasında yer alan Haqq Blockchain, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde 400 milyon dolarlık fonu kullanacak.

Islamic Coin 1 Eylulde piyasaya surulecek22 1

Islamic Coin ile ne hedefleniyor?

ISLM coinin İslami değerleri koruyan alternatif bir finansal sistem olduğu kaydedildi. Kripto para, şeriat ilkelerine temel aldı. Bu ilkeler arasında faiz alınması ya da ödemenin yasaklanması yer aldı. Projede kar ve risk paylaşımı düzenlemeleri teşvik edildi. Sözleşmelerin açık hüküm ve koşullarının olduğu aktarıldı. Projede kurmar veya spekülasyona benzeye faaliyetlerin yer almayacağı ifade edildi. Ayrıca sosyal sorumluluk ile toplum refahını ön plana unuyor. Projede karın belirli bir kısmının hayır işlerinde kullanılacağı bilgisi de verildi.

Islamic Coin 1 Eylulde piyasaya surulecek666 1

Küresel ilgi artıyor

Islami Coin, mart ayında İngiltere merkezli DDCAP Group ile iş birliği yaptı. İş birliğinin 300’den fazla küresel İslami banka ile altyapı projeleri için çok önemli olduğu kaydedildi.

Avustralya Ulusal Üniversitesi finans uzmanı Dr. Anas Iqtait, “İslami paranın ilgi görmesi için önemli bir faydası olduğunu kanıtlaması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin gibi, İslami Coin’in cazibesi de İslam hukuku ile uyumlu olmasıyla artmayacaktır. Bu ek bir avantaj ama belirleyici bir avantaj değil” dedi.

Islamic Coin ayrıca, 1 milyondan fazla küresel kullanıcıyla dünyanın en büyük ev değişim platformu olan Holiday Swap ile özel bir entegrasyon duyurdu. Entegrasyon ile Haqq, Holiday Swap’ın sadakat token’ı altyapısını geliştirecek.

Proje, hazirana ayında ise Sushi ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında Islamic Coin’in küresel topluluğuna bazı avantajlar sağlanacağı aktarıldı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala