İslam Memiş’ten Dolar, Euro ve Altın Yorumları? – Canlı Yayın

Youtube canlı yayınlarında Melis Hazal Karagöz‘ün konuğu İslam Memiş oldu. İslam Memiş ile beraber Kripto Varlıklar, Altın, Euro, Dolar, Ekonomi nereye gidiyor ve piyasalardaki son durum nedir gibi konuları konuşuldu.

Konu Başlıkları:

  • Kripto Varlıklar, Altın, Euro, Dolar, Ekonomi Nereye Gidiyor?
  • Piyasalardaki Son Durum Nedir?

Melis Hazal Karagöz İslam Memiş’e “Kripto Varlıklar, Altın, Euro, Dolar, Ekonomi nereye gidiyor?” diye sordu:

İslam Memiş “Bunun cevabı Merkez Bankası’nda ben bu yılki raporlarım da doların 9.25 seviyesini görmeden yılı kapatmayacağımızı belirtmiştim. Bugün 9.24 seviyesine kadar yükselen bir dolar kuru var. Bunun nedenlerine bakalım; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bir faiz indirimi yaptı ve hemen doları etkiledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu milletvekillerini mecliste bir sunum yaptı ve dedi ki faiz indirimi kurla alakası yoktur. Kurdaki yüksek faiz indiriminin garantisi olmadığı için burada piyasada etki 9.25 oldu. Sonra yine bir gece 3 Merkez Bankası yardımcısı görevden alındı 2 tanesi atandı. Buradaki agresif bir yükselişe neden oldu. Bu tepki alımı ile birlikte dolar kuru bugünkü nokta kadar yükseldi. Şimdi 9 24’e kadar rekor üstüne rekor kıran bir dolar kuru var karşımızda” dedi.

-Melis Hazal Karagöz İslam Memiş’e “Piyasalardaki Son Durum Nedir?” diye bir soru yöneltti:

İslam Memiş “Doların yükselmesi diğer yabancı para birimleri yükselmesi ile doların yükselmesi, emtianın fiyatların yükselmesine neden oldu. Burada yatırımcılara daha önce arkadaşlar gram altın TL fiyatı 2021 yılının sonuna kadar 586 600’ü test etmeden yılı tamamlamayabilir şeklinde bir uyarı yapmıştım. Her an dikkat edin diye uyarıda bulundum. Dolar kuru ile alakalı öngörümde 09.05 bandına kadar 2 hafta içinde bir gerileme olabilir. Bu durum eşittir gram altın fiyatında da gerileme olabilir demek” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 706.846,98 TL 7,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.258,25 TL 9,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.791,90 TL 5,75%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.707,85 TL 12,17%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 10,52%
xrp
XRP (XRP) 12,11 TL 7,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 434,81 TL 9,32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,61 TL 6,97%
Bağlantıyı kopyala